Koronawirus: czy buspasy zostaną zawieszone?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Radni Rady Miejskiej Robert Grzechnik i Sergiusz Kmiecik złożyli do prezydenta Jacka Sutryka interpelację o tymczasowym zawieszeniu buspasów. Wniosek związany jest pandemią koronawirusa.

Wielokrotnie pojawiają się głosy, że transport we Wrocławiu jest organizowany w taki sposób, żeby utrudnić życie kierowcom. Teraz jest czas, żeby pokazać, że tak nie jest i transport organizowany jest w sposób logiczny. Jeżeli chwila wymaga od nas tego, żeby środki indywidualnego transportu, które są bezpieczniejsze, preferować nad środkami komunikacji publicznej, to jest chwila, żeby dokonać natychmiast zmian w tym i zwolnić buspasy dla kierowców – mówi Sergiusz Kmiecik, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Radni argumentują swoją interpelacje, mówiąc ze korzystanie z indywidualnych środków transportu może zmniejszyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dzięki takiemu wyłączeniu także osoby, które muszą korzystać z komunikacji miejskiej, bo nie posiadają własnych aut, będą bezpieczniejsze, gdyż w tramwajach i autobusach będzie mniejsze zatłoczenie, więc w zasadzie jest to z pożytkiem dla wszystkich – wyjaśnia Robert Grzechnik, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Interpelacja dotyczy między innymi buspasow na ulicy Grabiszynskiej czy Krakowskiej. Podobna sytuacja miała już miejsce w 2018 roku, kiedy przedłużał się remont ulicy Hubskiej, wyłączono buspas na Traugutta.

Prezydent może polecić swoim służbom, żeby zmodyfikowały oznakowanie z dnia na dzień, tak jak z dnia na dzień tworzone były niektóre pasy. Nie ma z tym żadnego problemu – dodaje Sergiusz Kmiecik, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Prezydent na czwartkowej konferencji zapowiedział, ze po otrzymaniu interpelacji na piśmie, odpowie w ten sam sposób.

Rezygnacja z buspasów jest wbrew logice, bo właśnie transport się upłynia. Jesli ktoś ma kłopot z przejechaniem, chętnie pomogę i powiem, jak to zrobić – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Na razie na ulicach zauważyć można jednak mniejszy ruch.

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy