Koronawirus kontra rak

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi ludzie w ramach projektu Mogę Pomóc chcą wesprzeć podopiecznych fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. W tym celu ruszyli z akcją Koronawirus kontra rak.

Na nią składają się trzy części, czyli zbiórka charytatywna, licytacja i działania artystyczne w ramach pomysłu #zostańwsali. Wolontariusze już wcześniej organizowali dla dzieci warsztaty plastyczne, teraz chcą to robić online.

Oni też szukają ciągle jakiś rozrywek, więc jeżeli możemy im to dostarczyć online, to cieszymy się, że jest taka możliwość. Przede wszystkim myślę tu o rzeczach plastycznych i prostych eksperymentach – mówi Karol Sadowski, organizator akcji.

Przygotowane materiały zostaną udostępnione dla wszystkich. To jednak nie jedyne działania organizatorów akcji. Prowadzona jest także charytatywna zbiórka oraz licytacja.

Cała zbiórka jest zorganizowana na stronie Facebook na profilu Przylądka Nadziei. W postach są umieszczane prace, które sami robimy lub rysunki dzieci – wyjaśnia Maria Kliś, organizatorka akcji.

Aby wziąć udział w licytacji należy dodać do znajomych organizatorkę oraz wpisać w komentarzu kwotę, którą chce się zapłacić za obraz. Cena za pracę zależy od jej wymiarów i rodzaju użytych materiałów.

Cena wywoławcza pierwszej pracy to było 15 złotych, później w granicach 30 złotych – dodaje Maria Kliś, organizatorka akcji.

Niestety u jednego z podopiecznych fundacji stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzieci z chorobą nowotworową mają słabszą odporność i są w grupie wysokiego ryzyka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy