Koronawirus, pierwszy przypadek we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejna osoba przyjęta na oddział zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu w celu wykluczenia pierwszego we Wrocławiu przypadku koronawirusa. Kobieta w wieku 45 lat z objawami przeziębienia zwróciła się do lekarza w Lubinie po przyjeździe z Włoch.

-Po przyjeździe z Włoch mieszkanka Lubina zgłosiła się do lekarza z objawami przeziębienia– wyjaśnia Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu- zdecydowaliśmy się przyjąć pacjentkę na oddział zakaźny. Jej stan jest dobry- dodaje Małecka.

Wyniki badań pacjentki znane będą do piątku.

Póki co nie ma w Polsce potwierdzonego przypadku koronawirusa. 

Władze uspokajają, a do szpitali zgłaszają się kolejne osoby zaniepokojone stanem zdrowia. W izbie przyjęć np. czekał mężczyzna w maseczce, który wrócił z Kuby i ma gorączkę. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu samodzielnie przyjechał na oddział zakaźny. W założonej maszeczce oczekiwał w ogólnodostępnej izbie przyjęć na lekarza. 

Główny inspektor sanitarny sporządził apel do osób powracających z Włoch o zachowanie czujności i kontaktowanie się z regionalnymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi w razie stwierdzenia objawów w przypadku powrotu z miejsc występowania koronawirusa bądź kontaktu z osobami zarażonymi. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy