Koronawirus pod kontrolą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przybyły z Chin koronawirus zaledwie w ciągu kilku dni stał się postrachem na całym świecie. We Wrocławiu obecnie przebywa 30 osób, które przybyło tu z zagrożonego terenu. Obecnie przechodzi kwarantannę. Czy są więc powody do paniki?

Na terenie Dolnego Śląska nie ma osób ze stwierdzonym wirusem. Stan pacjentów z Wuhan, którzy znajdujący się w Wojskowym Szpitalu Klinicznym jest dobry. Wyniki mają być znane jutro, czyli 6 lutego.

Działania, które mamy podejmować, muszą być adekwatne do skali zagrożenia. Warto zwrócić uwagę, że na razie w Polsce nie mamy żadnego przypadku odnotowanego zarażenia koronowirusem – mówi Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Na razie sytuacja nie wymaga dodatkowych działań. Z racji zdrowego rozsądku odwołane zostały jednak wizyty na uczelniach wyższych. Monitorowane są także osoby przyjeżdżające z Chin. W Biskupicach w gminie Kobierzyce w firmie LG pracuje kilka tysięcy pracowników z Azji. Przeprowadzono działania, które zwiększą bezpieczeństwo.

Po pierwsze ograniczono możliwość podróżowania tych osób, na miejscu zostały wdrożone dodatkowe procedury sanitarne. Oprócz tego opracowywujemy schemat postępowania dla tych osób, które po dłuższym okresie, w którym nie pracowała w tej strefie, przyjechałaby na miejsce – tłumaczy Jacek Klakocar, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

U pacjentów, którzy byli przyjęci do szpitala na Koszarowej, po wykonaniu badań nie stwierdzono wirusa. Lekarze są w stanie wykonać badania w ciągu doby. Na razie nie ma jednak powodów do paniki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy