Koronawirus w Powiecie Wrocławskim. Sytuacja jest bardzo trudna!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koronawirus w Powiecie Wrocławskim coraz bardziej się rozprzestrzenia. Sytuacja jest bardzo trudna. Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki apeluje do mieszkańców, aby przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

O ile zawsze powiatowy lekarz sanitarny uspokajał nas, to dziś już było duże zaniepokojenie ze strony sanepidu wrocławskiego. Sytuacja w Powiecie Wrocławskim i mieście Wrocław jest dynamiczna, ale niestety wręcz zła. Apeluję do wszystkich mieszkańców, aby przestrzegać zasad i nie wychodzić z domu do miejsc, do których nie ma takiej potrzeby – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

7 kwietnia Powiat Wrocławski odnotował prawie 140 nowych zakażeń koronawirusem i został liderem wśród powiatów na terenie województwa dolnośląskiego. Sytuacja epidemiczna była jednym z głównym tematów posiedzenia starostów Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

System jest wypełniony po brzegi. Są to bardzo niepokojące informacje. Dziś zwyżka zakażeń to ponad 2 tysięcy zakażeń na Dolnym Śląsku, a w kraju blisko 28 tysięcy – mówi Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski.

Lekarze po raz kolejny przekazują, co należy robić, aby uniknąć zakażenia koronawirusem.

Na pewno izolacja, na pewno maseczki, na pewno zachowanie dystansu i ostrożność – mówi prof. Krzysztof Reczuch z Centrum Chorób Serca USK we Wrocławiu.

Potrzebujemy solidarności w odczuciach. To, co dla mnie może być niewielkim problemem, dla innych może być śmiertelnym zagrożeniem. I pamiętajmy o tym. Dlatego namawiam – nośmy maski jako środki barierowe, ale i wyraz solidarności. Ale nośmy je porządnie, nie spuszczajmy z nosa, jeśli mają nas dobrze chronić – mówi prof. Leszek Szenborn, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK we Wrocławiu.

Dezynfekcja, dystans i maseczki, ale także przede wszystkim zdrowy rozsądek i troska o drugiego człowieka – to jest teraz najważniejsze.

Gorąco apeluję: zostańcie Państwo w domach, bo jest zbyt dużo zachorowań na terenie powiatu – zaznacza Roman Potocki.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma po całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy