Koronawirus: zamknięcie szkół i instytucji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wszystkie szkoły oraz instytucje kultury zostają zamknięte aż do odwołania.

Minister Edukacji Narodowej zawiesił w całym kraju, tym samym również w naszym województwie, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz opiekuńcze w szkołach, przedszkolach i innych placówkach – mówi Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

Wszystkie placówki oświatowe zostaną zamknięte od 12 do 25 marca, a dalsze ich funkcjonowanie będzie uzależnione od sytuacji. Zamknięte zostały również baseny, muzea, teatry i kina, a także wrocławskie zoo.

W związku z kryzysową sytuacją jaką mamy w kraju, zamykamy również zoo aż do odwołania. Zwiedzających nie będzie, natomiast my w zoo pracujemy normalnie. Mamy 8 tysięcy policzalnych osobników, a łącznie około 12 tysięcy zwierząt, którymi codziennie musimy się zajmować. Trzeba je karmić i się nimi opiekować – tłumaczy Joanna Kij z ZOO Wrocław.

Wojewoda Dolnośląski prosi mieszkańców o zachowanie spokoju i stosowanie środków ostrożności.

Sytuacja jest w miarę stabilna. Rząd wprowadza dosyć drastyczne środki. Chodzi o to, żeby przez ten okres wylęgania się wirusa maksymalnie ograniczyć liczbę kontaktów – dodaje Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Póki co osób objętych kwarantanną ze względu na koronawirusa jest 16. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy