Koronawirus: zniesienie ograniczeń

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
16 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie części ograniczeń. Dotyczy to m.in terenów zielonych, handlu i usług.

Proces zniesienia ograniczeń będzie podzielony na cztery etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się już 20 kwietnia, w poniedziałek. 

Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. W ramach tego powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej mamy kilka nowych komunikatów – po pierwsze otwarcie lasów i parków – mówi Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Możliwość pójścia do lasu, parku dają nam pewien oddech, ale używajmy go z dużym rozsądkiem. To nie jest zachęta do nieograniczonego przebywania w tych przestrzeniach. Cały czas powinniśmy się maksymalnie izolować – twierdzi Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Złagodzone zostaną również przepisy w handlu. Oznacza to, że w sklepach do 100 metrów będzie obsługiwanych 4 klientów na jedna kasę. W sklepach powyżej 100 metrów ma przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Ta zasada dotyczy także kościołów. Dodatkowo pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia. 

– Będziemy w kolejnych etapach otwierać rzemiosło, następnie handel, a na końcu usługi np. salony tatuażu i rehabilitacji – tam gdzie jest bardzo bliski kontakt człowieka z człowiekiem – tłumaczy Mateusz Morawiecki.

Jak twierdzi Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski – kolejne etapy związane ze zniesieniem zaostrzeń są bezpośrednio związane z tym, w jaki sposób będzie rozprzestrzeniał się wirus. Stąd też brak informacji o konkretnych datach kolejnych etapów.

Przejście z jednego etapu do drugiego zależy od tego, ile będzie zachorowań, ile będziemy mieli wolnych łóżek szpitalnych i respiratorów – wyjaśnia Łukasz Szumowski.

Jeżeli będzie lepiej, to będziemy mogli przyspieszać złagodzenie tych reguł społecznych i gospodarczych. Jeśli tak się nie stanie, to trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej  – dodaje Premier RP.

W kolejnych etapach planu mają zostać otwarte m.in muzea, siłownie i salony fryzjerskie.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy