Korzenie International Days

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Creative Mornings to seria spotkań tematycznych, które łączy śniadanie i prelekcję. W tym miesiącu wydarzenie odbyło się pod hasłem „korzenie ”, o których opowiadała pomysłodawczyni International Days.

Creative Mornings to globalna inicjatywa spotkań, które odbywają się raz w miesiącu w 211 miastach na całym świecie. Wydarzenia organizowane są we Wrocławiu już od 3 lat.

Tematy zmieniają się co miesiąc i są wymyślajane przez miasta, które należą do inicjatywy Creative Mornings w kolejności ich przyłączania się. Ten temat został nadany przez miasto Quebec w Kanadzie – tłumaczy Katarzyna Budzyń, organizatorka Creative Mornings we Wrocławiu.

Prelegentką styczniowego Creative Mornings była Patrycja Rozbicka, pomysłodawczyni International Days czyli Międzynarodowych Dni Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Hasło tegorocznych International Days jest zbieżne z naszym hasłem styczniowym. Postanowiliśmy to jakoś połączyć i w marcu zorganizować pierwsze anglojęzyczne spotkanie, a teraz takie spotkanie wprowadzające, które wychodzi właśnie od słowa roots – korzenie – dodaje Katarzyna Budzyń.

Mamy studentów z Brazylii, Indii, Pakistanu także cały świat. Stąd ten pomysł na inicjatywę, żeby trochę zintegrować tych anglojęzycznych studentów z polskimi studentami. Pokazać co robimy i jaką dużą wartość niesie za sobą różnorodność międzykulturowa – wyjaśnia Patrycja Rozbicka, pomysłodawczyni International Days. 

International Days odbędą się między 24 a 26 marca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy