Kosmiczne warsztaty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Interaktywny plac zabaw "Ślady" to wystawa skierowany do najmłodszych uczestników. Centrum Sztuki WRO zorganizowało dla nich warsztaty o kosmosie i pozaziemskich źródłach energii.

Dzieci, kosmos i prąd. Zestaw z pozoru niebezpieczny, ale jak pokazują warsztaty „Kosmiczna wtyczka”, nauka o pozaziemskich źródłach energii jest dużo ciekawsza niż sugeruje skomplikowana nazwa. 

 – Co zrobiliśmy… ładowarki. Z czego? A z różnych rzeczy – mówią Adam i Mikołaj, młodzi uczestnicy warsztatu „Kosmiczna wtyczka”.

Jak wszyscy szanujący się wynalazcy, Adam i Mikołaj nie chcieli zdradzić wielu szczegółów o swoich projektach. Zamiast tego pracowali w pocie czoła na warsztatach „Kosmiczna wtyczka” w Centrum Sztuki WRO. 

Warsztat „Kosmiczna wtyczka jest organizowany w ramach wystawy „Ślady – Interaktywny plac zabaw”. Jest o tym, co będzie jeśli zabraknie nam energii [na Ziemi – dop. red.]. Postaramy się z dziećmi stworzyć domowe elektrownie – tłumaczy Małgorzata Sikorska, koordynatorka wystawy. 

Jak podkreślają organizatorzy, warsztaty miały na celu uświadomienie najmłodszym skończoności źródeł energii na naszej planecie i nauczyć ich kreatywnego myślenia i łączenia umiejętności artystycznych i technicznych. Teorii towarzyszyły także zajęcia praktyczne.

Mieliśmy zamysł, że będziemy dzisiaj tworzyć kosmiczne power banki. Kieszonki na baterie, do których podłączamy specjalny booster USB, dzięki któremu możemy naładować sobie telefon – mówi Dagmara Domagała, koordynatorka projektów w Centrum Sztuki WRO.

Dzieci słuchały także wykładów o tym jakie ślady w środowisku naturalnym zostawia człowiek, szczególnie podczas wydobywania paliw kopalnych i o wpływie odnawialnych źródeł energii.  

 – Można robić energie odnawialne, niekoniecznie z ropy naftowej, tylko, np. z wody, wiatru – mówił Adam, spytany o to czego nauczył się podczas warsztatu. 

Kosmiczna wtyczka to niejedyne wydarzenie w ramach wystawy „Interaktywny plac zabaw – Ślady”. Dzieci i rodzice mogą też uczestniczyć w „Dzikich warsztatach” podczas których najmłodsi mogą tworzyć formy z drewna.

–  Dzieci, gdy mogą same coś zrobić, własnymi rękami, same coś stworzyć, czują, że to nie tylko fajna zabawa, ale też potrzebne – mówi Małgorzata Łozińska, mama i uczestniczka wystawy „Ślady – Interaktywny plac zabawy”.

O przyrodzie i śladach jakie zostawiają w naturze ludzie, najmłodsi mogą dowiedzieć się w każdą niedzielę o 12:30 podczas Niedzielnych Poranków organizowanych w ramach wystawy. Aby uczestniczyć w darmowych pokazach, należy zapisać się na stronie wydarzenia.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy