Kowary: turyści i mieszkańcy mają okazję zapoznać się z ewangelicką historią miasta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad 300 tysięcy - tyle kosztowała przebudowa dawnego placu poewangelickiego w Kowarach. Właśnie w tym miejscu turyści oraz mieszkańcy miasta będą mieli okazję zapoznać się z ewangelicką historią miasta. 

Ten plac powstał w XVIII wieku, tutaj powstała szkoła, powstał kościół, jak również powstał gmach sądu. My od kilku lat zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zagospodarować tę przestrzeń. Udało nam się pozyskać pieniądze z partnerstwa Ducha Gór poprzez Stowarzyszenie Euro Jedynka, która była wnioskodawcą tego projektu. Zostały wyrównane chodniki, krawężniki, została położona nowa nawierzchnia asfaltowa, powstanie przystanek autobusowy — mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza miasta Kowary. 

Powstaną również tablice informacyjne. 

I chcemy zrobić wyniesione przejścia. W tej chwili jednym z elementów jest uporządkowanie placu przed szkołą. Koszt inwestycji ponad 300 tysięcy złotych. W tej chwili zrobione są miejsca parkingowe, miejsca postojowe, gdzie dzieci zostają przywożone do szkoły przez autobusy. I jest to w tej chwili bardzo równy plac, bezpieczny z wszystkimi oznakowaniami — skomentowała Elżbieta Zakrzewska, burmistrz miasta Kowary.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy