KPR Kobierzyce wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląski Klucz Sukcesu przyznany zespołowi piłkarek ręcznych z Kobierzyc. KPR w 2016 roku trafił do Superligi Kobiet i szybko wdarł się do czołówki ligi.

KPR zostały wyróżniony w kategorii klubów sportowych. Podczas uroczystego wręczenia klucza zespołowi, wójt gminy Ryszard Pacholik wspomniał także, że jest to świetna promocja samych Kobierzyc. 

– Naprawdę zasłużył, jako chyba jedyna organizacja tego typu. Z tak małej gminy, klub stworzony w zasadzie z niczego, a stał się trzykrotnym medalistą mistrzostw Polski. W tym roku jest na drugim miejscu w naszej Superlidze. Jest w ćwierćfinale Pucharu Europy, no więc wielki sukces – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

– To jest bardzo duże, zasłużone wyróżnienie. To jest właściwie jedyna drużyna na Dolnym Śląsku, ale też i w powiecie wrocławskim, która walczy o tak wysokie laury. Przypomnijmy sobie, że dwa lata temu mieliśmy pandemię COVID-19 i w związku z tym ograniczone treningi, ograniczone wyjazdy. Tym bardziej cieszy mnie jako starostę powiatu wrocławskiego, że kolejny Klucz Sukcesu trafił do gminy Kobierzyce, do KPR-u Kobierzyce. Nie jest to pierwszy Klucz Sukcesu tutaj w Kobierzycach – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. 

– Miałem przyjemność otrzymać dwukrotnie Klucz Sukcesu. Pierwszy był klucz grupowy w imieniu czterech samorządów za pozyskanie największego inwestora w historii Polski, czyli LG Phillips. Zaś kolejny otrzymałem osobiście. Klucz jest ciężki wagowo, ale też wspaniała rzecz. Jest to kapituła, która wyławia tutaj najlepszych ludzi na Dolnym Śląsku, najlepsze organizacje – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Docenienie wielu lat wkładu całego zespołu. Bardzo duży jest ze strony zespołu trenerskiego i zespołu składowego, oraz też pewnie jakieś uznanie dla pracy zarządu i organizatorów rozgrywek. Dedykujemy to naszym mieszkańcom oraz kibicom gminy Kobierzyce  – podsumowuje Piotr Smoła, prezes KPR-u Kobierzyce.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy