Krajowy Program Kolejowy do 2030 roku. Wrocław został pominięty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Krajowym Programie Kolejowym do 2030 roku nie został uwzględniony Wrocławski Węzeł Kolejowy, a tak naprawdę jego przebudowa. Przypomnijmy, że w 2019 roku premier Mateusz Morawiecki publicznie mówił o tym, że ta inwestycja jest warta uwagi, a teraz jednak okazuje się, że zapowiedź rozbudowy została wycofana. W związku z tym, wrocławscy radni miejscy są zaskoczeni i zszokowani oraz apelują do premiera o to, żeby raz jeszcze przejrzał swoją decyzję i jednak uwzględnił przebudowę Wrocławskiego Węzła Kolejowego w tym programie.

Jesteśmy niezwykle rozczarowani. Cztery lata temu, właśnie w tym miejscu, we Wrocławiu przed Dworcem Świebodzkim rozmawialiśmy o wadze Wrocławskiego Węzła Kolejowego, o studium wykonalności, które miało powstać i przybliżyć nas do inwestycji. Inwestycji liczonych w miliardach, które mają służyć nie tylko Wrocławiowi, Dolnemu Śląskowi, ale również całej Polsce – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Z przykrością dowiedzieliśmy się o tym, jakie decyzje podjął pan premier w stosunku do rozwoju węzła kolejowego. Ponieważ do Wrocławia przebywa bardzo dużo ludzi, z różnych kierunków, miast – już w tej chwili niektóre pociągi oczekują na wjazd do Wrocławia. Pan premier szumnie ogłasza kolej szybkiej prędkości, ale jak tak dalej pójdzie to ta kolej stanie po prostu w korku we Wrocławiu – mówi Marta Kozłowska, radna miejska Wrocławia.

Przez ostatnie parę lat czekaliśmy z niecierpliwością na pieniądze, które miałyby zasilić tutaj remont tego węzła komunikacyjnego. Okazało się, że jesteśmy oszukani – mówi Agata Gwadera-Urlep, radna miejska Wrocławia.

W tej sprawie głos zabrał również Michał Jaros, poseł na Sejm, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Będziemy zwoływali, prosili o nadzwyczajną sesję w tej sprawie, sprawie przebudowy Wrocławskiego Węzła Kolejowego. To jest bardzo ważna inwestycja. Premier Morawiecki zobowiązał się, że będzie ją realizował. Czas skończyć lansowanie i zacząć realną pracę. Po prostu panie premierze, wszyscy politycy partii rządzącej, politycy PIS-u – weźcie się do roboty w tej kwestii. Musimy mieć Wrocławski Węzeł Komunikacyjny, musimy mieć kolej aglomeracyjną, z prawdziwego zdarzenia, która krok po kroku, rok po roku będzie się rozwijała – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy