Krokiet w nadodrzańskim parku. Seniorki grają jak we Francji i Anglii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Krokiet, czyli gra, która zyskała popularności we Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych, gości również na wrocławskim Nadodrzu, a to wszystko za sprawą seniorek z klubu seniora, które co środę spotykają się w parku Staszica, żeby spędzić czas na dobrej zabawie i rekreacji.

Krokiet to gra dla kobiet, która polega na tym, że za pomocą drewnianego młotka uderza się specjalną kulę. Ta musi przelecieć przez ustawione bramki.

  • Mamy 10 bramek, które rozkładamy sobie na polu. To znaczy możemy skorzystać z większego pola, ale myśmy tu tak sobie mniej więcej rozłożyły. Są dwa piki. Jest pik kończący i pik zaczynający oraz do tego są cztery kule. I każda kula ma kolor, dostaje każda z pań młotek, ale na każdym młotku jest kolor kuli, którą będzie grała. Przez bramkę musimy odbić tę kulę i wtedy przechodzi przez bramkę. Każda bramka musi być w ten sposób pokonana, ale liczba osób, które biorą udział w tej grze, to cztery. I jest kolejność przy wykonywaniu tych właśnie uderzeń – mówi Jadwiga Gałęcka, liderka Nadodrzańskiego Klubu Seniorki i Seniora.

Seniorki z Nadodrzańskiego Klubu Seniorki i Seniora co środę spotykają się, żeby pograć, a przy okazji porozmawiać i wspólnie spędzić czas. 

  • Razem wspólnie jest bardzo miło. Ja niedawno zapisałam się do klubu Jadzi, jest mi bardzo miło. Z kolei jestem tu pierwszy raz na takim spotkaniu i na tej grze w Krokieta. Bardzo mi się spodobało, także myślę, że następnym razem również będę – dodaje Małgorzata Szypczyńska, wrocławska seniorka.

  • Zapraszam chętnych tutaj, żeby przyszli, żeby zobaczyli, chociaż popatrzyli się, zintegrowali się z naszą grupą. Jesteśmy bardzo przyjemnymi otwartymi kobietami – dodaje Jadwiga Gałęcka, liderka Nadodrzańskiego Klubu Seniorki i Seniora.

Wrocławscy seniorzy są niezwykle aktywni, dlatego 15 czerwca odbędzie się kolejna impreza, w której będą mogli porywalizować. 

  • 15 czerwca w sobotę od godziny 9.00 serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chodzą z kijami, którzy biegają na mistrzostwa senioralne właśnie w nordic walking. Pobiegną o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Całe wydarzenie odbywa się przy Hali Orbita. Tam też będą dwie trasy, będzie można rywalizować na dwóch trasach. Od godziny 10.00 dwukilometrowa trasa nordic walking, a o godzinie później 11.00 kilometrowa w biegach – wyjaśnia Kamila Polańska, WCRS – Wrocławskie Centum Seniora. 

Zapisy odbędą się na miejscu, każdy startuje indywidualnie. 

  • Pierwsza kategoria między 60. a 66. rokiem życia. Druga między 67. a 74. rokiem życia i trzecia powyżej 75. roku życia. Zapisy od 9.00 rano do 9.45 w specjalnie oznakowanym namiocie przy Hali Orbita. Jak co roku, przygotowaliśmy różne stanowiska partnerskie, między innymi będzie można wyrobić Wrocławską Kartę Seniora, będzie stanowisko Komendy Miejskiej Policji, ale też Fundacji Santander, będzie też Wojskowy Szpital Kliniczny wykonywał bezpłatne badania analiza składu ciała. Będzie też poczęstunek przygotowany przez Fundację Mniej Więcej i Polski Komitet Pomocy Społecznej. No i oczywiście wręczanie pucharów, medali i występy taneczne – dodaje Kamila Polańska, WCRS – Wrocławskie Centum Seniora. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy