Krokodyla daj mi luby!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
,,Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby!’’ Idąc za słowami Aleksandra Fredry można pomyśleć, że taki nieudany prezent ktoś otrzymał. I wyrzucił. Niestety kajman przewieziony niedawno do wrocławskiego Zoo był znaleziony w zupełnie przypadkowym miejscu. Znaleziony na mokradłach przy Odrze mógł nie przeżyć.

Kajman już osłabiony nie stawiał oporu. Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z firmą specjalizującą się w wyłapywaniu dzikich zwierząt zabezpieczyli znajdę, Zoo przyjęło go tymczasowo, ale jak podkreśla Radosław Ratajszczak zwierzak nie będzie mógł tam zostać. 

Zwierzęta te osiągają jak na aligatory niewielkie rozmiary, są dość popularne, ale ich hodowla wymaga rejestracji. Nie znaleziono chipa i oznacza to, że ten kajman nie został zarejestrowany i był hodowany nielegalnie.

Prezes wrocławskiego ZOO podkreśla, że takich sytuacji jest bardzo wiele.

Choć ten rodzaj aligatora jest mniej niebezpieczny niż pies to należy pamiętać, że dzikie zwierzęta reagują w różny sposób i nie należy ich na własną rękę bez znajomości i pozwoleń hodować. Co jednak zrobić kiedy znajdziemy dzikie zwierzę?

Drobne, dzikie zwierzęta jak lis, jenot czy kuna można zgłosić do ekostraży.

Zobacz również

Przywrócenie telefonu zaufania, emerytury do 5 tysięcy złotych bez podatku czy dopłata do mieszkań dla młodych i odwołanie Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. To jedne z konkretów, które zaprezentowała koalicja obywatelska na rynku we Wrocławiu. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy