Kto prezydentem Wrocławia? Zaskakujący sondaż

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Co ciekawe, główne partie polityczne wciąż nie wskazały swoich kandydatów na prezydenta stolicy Dolnego Śląska, choć o potencjalnych nazwiskach plotkuje się nieustannie. Telewizja Echo24 zleciła agencji badawczej IPSOS sondaż wyborczy pokazujący szanse na wybór najczęściej pojawiających się w przestrzeni publicznej potencjalnych kandydatów.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 5 – 11 lutego na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Wrocławia.

W pierwszej turze zaskakująco wygrywa Michał Jaros popierany przez Koalicję Obywatelską z wynikiem 27%. Drugie miejsce zajmuje urzędujący prezydent Jacek Sutryk popierany przez własny komitet wyborczy oraz Nową Lewicę z wynikiem 26%.

Trzecie miejsce z bardzo słabym wynikiem 16% zajmuje Mirosława Stachowiak-Różecka popierana przez PiS, a czwarte Izabela Bodnar popierana przez Polskę 2050 Szymona Hołowni, z solidnymi 11%. Na kolejnym miejscu Krzysztof Tuduj popierany przez Konfederację z 9%, a na ostatnim Jerzy Michalak popierany przez Bezpartyjnych Samorządowców z 5%.

Natomiast w II turze, wedle opinii wyrażonej przez wrocławian, Michał Jaros z 44% poparciem wygrywa z urzędującym prezydentem Jackiem Sutrykiem, którego wskazało 37% pytanych w sondażu.

To pierwszy sondaż, w którym na czoło prezydenckiego wyścigu w obu turach głosowania wysuwa się Michał Jaros. Co ciekawe, jak dotąd nie został nawet oficjalnie zgłoszony do wyborów przez krajowe kierownictwo Koalicji Obywatelskiej, choć murem stoją za nim struktury dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, Nowoczesna, Zieloni oraz ruchy miejskie. Ten sondaż, to też wyraźny sygnał dla sztabowców Jacka Sutryka, że czas zabierać się pracy, bo perspektywa drugiej kadencji zaczyna się oddalać.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy