Ku Betlejem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pomimo pandemii koronawirusa w Imparcie udało się zorganizować przedstawienie. „Ku Betlejem” to spektakl, który opowiada o magii świąt Bożego Narodzenia.

Święta to magiczny okres, w którym mogą dziać się cuda. Wiedzą o tym młodzi aktorzy, którzy na scenie Impartu występują z przedstawieniem „Ku Betlejem”.

Cały spektakl to kreowanie świątecznej atmosfery w dobie pandemii. Sam pomysł narodził się już w lecie, kiedy chcieliśmy zaczerpnąć oddechu przed świętami, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy nie spotkać się wszyscy z rodzinami przy wigilijnym stole — mówi Michał Jagodziński, reżyser spektaklu „Ku Betlejem”

„Ku Betlejem” opowiada historię Ignasia, który stracił w dzieciństwie matkę. Przyjeżdża więc na święta do wujka, który chce pocieszyć dziecko i daje mu w prezencie magiczną, szklaną kulę.

Wujek dostał kulę podczas podróży. Nie jest to też zwykły wujek. Był on przy narodzinach Jezusa w Betlejem. Stąd też się wzięła nazwa spektaklu, bo poprzez szklaną kulę zmierzamy do Betlejem, gdzie napotykamy różne historie i opowiadamy o tym, co jest ważne w trakcie tej podróży, a są to przecież ludzie — tłumaczy Michał Jagodziński.

W przedstawieniu, oprócz aktorów i tancerzy, występuje również młodzieżowa orkiestra The Symphony of Art, która stworzyła całą oprawę muzyczną. Jakie utwory usłyszymy w trakcie spektaklu?

Mamy tutaj piosenki zarówno rozrywkowe, jak i utwory z repertuaru bardziej klasycznego np. „Walc kwiatów” — dodaje Julia Łabowska, która zajmowała się aranżacją muzyczną spektaklu „Ku Betlejem”.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 19 grudnia. Przedstawienie będzie można zobaczyć wyłącznie online w mediach społecznościowych organizacji młodzieżowej ART JTM.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy