Kulinarna podróż wrocławskich uczniów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Posiłek, który ma być nie tylko smaczny i pełnowartościowy, ale także samo jego przygotowanie powinno być dobrą zabawą. Uczniowie wrocławskich szkół wzięli udział w kulinarnych warsztatach, które miały zaszczepić miłość do gotowania.

Podczas pilotażowego projektu Szkolna Akademia Gotowania w jednej z wrocławskich szkół 240 dzieci poznawało tajniki gotowania od młodych kucharek. Jak sami przyznają w wolnej chwili zdarza im się coś przygotować.

Dziś robimy sajgonki i lemoniadę. Czasem same robimy śniadania do szkoły – przyznają uczniowie.

Uważam, że pokazywanie zdrowego jedzenia jest bardzo ważne. To jest młode pokolenie, tak jak ja, więc musmy przekazywać dobre nawyki – przyznaje Julia Cymbaluk, młoda kucharka.

Wśród dzieci świadomość zdrowego żywienia mimo różnych motywacji, stale wzrasta.

Jeśli się zdrowo odżywiamy mamy mniejsze szanse na choroby i przede wszystkim jesteśmy zdrowsi – dodaje Paulina Foremny, kucharka prowadząca warsztaty.

Opórcz zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci służnie zauważyły, że zdrowe żywienie pomaga w rozwijaniu ciekawych umiejętności, uczy samodzielności, a także wpływa na kondycję fizyczną. Celem projektu było przede wszystkim zwrócenie uwagi na edukacje najmłodszych w kierunku zdrowego odżywiania.

W szkołach i przedszkolach program zdrowego żywienia młodych wrocławian funkcjonuje od lat. Bez względu na czynniki ustawowe, we Wrocławiu bardzo się o to dbało. Nadajemy certyfikaty szkołom, które mają to na uwadze – podsumowuje Jarosław Delewski z Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia.

 Pomysłodawcami Szkolnej Akademii Gotowania są dziennikarze Radia Wrocław.

 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy