Kultura

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 48

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka „Dzień dobry we Wrocławiu”

Przyjemność obcowania. SEXED.PL w Galerii Krupa

Czwartego czerwca w Galerii Krupa odbył się wernisaż wystawy „Przyjemność obcowania” zorganizowanej przy współpracy z Fundacją SEXED.PL. To część większego projektu edukacyjnego, w którego skład wchodzą także warsztaty.

Paragraf/Artykuł czyli “Teatr na faktach”

Paragraf/Artykuł to festiwal teatru na faktach, który na co dzień tworzony jest w Instytucie Grotowskiego. Najważniejsze w nim są emocje i zrozumienie.

Anna Karenina znów w Operze

Anna Karenina to jeden z najbardziej znanych i najbardziej poruszających baletów o miłości, który powstał na podstawie książki Lwa Tołstoja. Już niedługo po raz kolejny pojawi się na deskach Opery Wrocławskiej

Program 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Kiedy rusza festiwal?

Najpierw miał się rozpocząć w marcu, później został przeniesiony na październik, ostatecznie rozpocznie się 11 czerwca. Przegląd Piosenki Aktorskiej po raz 41. zagości na wrocławskich scenach. Sprzedaż biletów ruszy w sobotę 22 maja, tymczasem zapraszamy państwa na przedstawienie programu festiwalu.

Granitowe rzeźby w centrum Wrocławia

Do Wrocławia przyjechały ze Strzegomia zwanego Granitowym Sercem Polski. Ważą po kilka ton, a niektóre mają nawet 2 metry. Rzeźby z granitu powstawały przez 6 tygodni, w ramach VII
Biennale Rzeźb. Do października będą czekają na wrocławian między innymi na Skwerze
Wrocławianek. Przede mną mogą państwo zobaczyć na przykład Granitowy Budzik, który z pewnością obudziłby niejednego śpiocha.

Duety Akademii Muzycznej nagrodzone

Młodzi, zdolni i docenieni na arenie krajowej. Studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu zdobyli nagrody w prestiżowym konkursie duetów instrumentalnych i wokalnych. To duże wyróżnienie dla wrocławskiej uczelni i ogromny sukces dla młodych artystów.

Książkowe skarby w Ossolineum

Pesach to żydowskie święto upamiętniające wyjście Żydów z niewoli egipskiej. W związku z tym wydarzeniem, pracownicy Ossolineum zaprezentowali trzy najważniejsze dla Żydów dzieła.

Mozart w Operze

Mimo nieustającej pandemii i powrotu obostrzeń związanych z zamknięciem instytucji kultury, wrocławscy artyści nie ustają. Na scenie Opery Wrocławskiej w czerwcu wybrzmi dzieło Mozarta pt. „Cosi fan tutte”.

Międzynarodowy Dzień Teatru. Codzienność aktorów

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Data nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie w tym dniu w 1957 roku otwarto Teatr Narodów w Paryżu. Czym teatr jest dla aktorów, którzy na co dzień pojawiają się na scenach wrocławskich teatrów?