Kultura

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 92

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka programy „Dzień dobry we Wrocławiu”

XII Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych – muzyka lat 70-tych i 300 uczestników

Największe przeboje muzyczne lat 70-tych, 300 uczestników i 10 chórów. W Złotnickim Centrum Spotkań seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas kolejnego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 91

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka programy „Dzień dobry we Wrocławiu”

Instytucje kultury we współczesnym świecie – czy przetrwają?

W trakcie pandemii wiele instytucji kultury nie działało lub przeniosło się do internetu i w ten sposób próbowało przetrwać ten czas. Wydawać się mogło, że wszystko wraca do normy – ludzie chodzą do kin i teatrów, chętnie wybierają się na koncerty. Pytanie, jak długo taka sytuacja utrzyma się w obliczu galopujących cen i rosnącej inflacji?

Seniorzy w teatralnej odsłonie. Występują i realizują się artystycznie

Seniorzy, udzielający się w grupach wokalnych, małych teatrach i kabaretach, mieli szansę zaprezentować twórczość i przygotowane programy podczas IX Senioralnego Przeglądu Małych Form Teatralnych, Kabaretów i Pantomim.

Festiwale kina plenerowego we Wrocławiu

Są tacy, którzy czekali na te atrakcje przez cały rok, bo kino plenerowe jest niewątpliwą atrakcją każdego miasta. Jeśli jeszcze do tego dodam, że we Wrocławiu będą 2 kina plenerowe to już możemy mówić o prawdziwej kumulacji, bo kino plenerowe powstaje przy Centrum Historii Zajezdnia oraz w samym centrum miasta – na wrocławskim rynku.

Seanse dla seniorów w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Co tydzień we wtorek Dolnośląskie Centrum Filmowe organizuje specjalne seanse dla seniorów w ramach Filmowego Klubu Seniora. Przed seansem, seniorzy mogą dowiedzieć się więcej o samym filmie, jego twórcach i wszelkich niuansach.

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 85

Zapraszamy do oglądania nowego odcinku „Dzień dobry we Wrocławiu”

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 84

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka programy „Dzień dobry we Wrocławiu”

Święto Wrocławia w Centrum Kultury Agora. Atrakcje dla całych rodzin

Muzyka, taniec, energia i widowiska pełne ognia. Centrum Kultury Agora z okazji Święta Wrocławia przygotowało bogatą ofertą wydarzeń kulturalno-artystycznych dla całych rodzin. W niedzielę 26 czerwca na mieszkańców czekają warsztaty teatralne, pokazy cyrkowe i wieczorne show.