Kultura

“Mów o sobie, tylko o sobie” – premiera w Piekarni

Pełną parą trwają prace nad przedstawieniem „Mów o sobie, tylko o sobie” w reżyserii Darii Kopiec. Jest ono inspirowane opowiadaniem Tadeusza Różewicza „Grzech” i powstaje w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu.

“Skin hunger” w Teatrze Polskim

“Skin hunger” to spektakl, który niedługo pojawi się na scenie Teatru Polskiego. Opowiada o potrzebie dotyku, która szczególnie ujawniła się podczas pandemii.

Nadchodzi Forum Musicum 2021

Forum Musicum to festiwal muzyki dawnej, który 21. raz odbędzie się w Narodowym Forym Muzyki, w tym roku pod hasłem „Jedność i różnorodność”.

Prace Jana Sawki w Ogrodzie Barokowym

Jan Sawka to polski grafik, malarz i architekt, który urodził się w Zabrzu, ale to, co go uskrzydla, znalazł we Wrocławiu i to właśnie tutaj najbardziej znany jest z projektowania plakatów do Jazzu nad Odrą. Wystawa poświęcona jego pracom znajduje się w Ogrodzie Barokowym, tuż przy Ossolineum.

Miejsce Przyjemne w Krupa Gallery

Monika Konieczna zbiera poprzez swoją sztukę w miejsce przyjemne, a przy okazji przypomina o tym, że przyroda to bardzo ważny element naszego życia.

Fake newsy w sali pod kopuła. Część 2

Od najwcześniejszych klas szkoły podstawowej powtarza się, że barok to epoka przepychu. Otaczano się nim chętnie, a skromność nie była znana nawet osobom duchownym. Najlepszym tego przykładem są członkowie Zakonu Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, którzy próbowali specjalnie zmienić swoją historię i ogłosić się zakonem rycerskim. Esencją myśli barokowej jest sala pod kopułą, która znajduje się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Fake newsy w sali pod kopułą. Część 1

Znów Znajdujemy się w Ossolineum i znów docieramy do miejsc, które na co dzień nie są dostępne dzisiaj jest to sala Pod Kopułą, która doskonale jest widoczna od strony ulicy Grodzkiej od środka zdobią piękne freski. Co one przedstawiają?

“Apoktyf” Teatru Pieśń Kozła

Teatr Pieśni Kozła to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich grup teatralnych na świecie. Źródłem inspiracji teatru są sztuki widowiskowe, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu muzycznego. Teatr Pieśni Kozła przygotowuje się właśnie do premiery “Apokryfu”.

Pokój poety na Placu Solnym

Najczęściej kojarzymy artystów z dziełami, które tworzą. Rzadko zastanawiamy się jednak nad tym, gdzie te dzieła powstają. Od 17 lipca na Placu Solnym można zobaczyć pokój Tadeusza Różewicza ze wszystkimi rzeczami, które leżały na jego biurku i w jego szufladzie.

Wywołują usmiechy i pomagają dzieciom

Powoduje dużo uśmiechu, a przy okazji pomaga potrzebującym. Mowa o wystawie, która odbędzie się na pl. św Maciej i o aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.