Kultura

Artystyczne ferie na Biskupinie

Ferie zimowe, to dla dzieci czas odpoczynku, a dla rodziców czas wzmożonej kreatywności, bo muszą zorganizować swoim pociechom jeszcze więcej wolnego czasu. Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci, proponując kilka ciekawych warsztatów.

Edyta Stein – wybitna i tajemnicza wrocławianka

Rok 2022 został ustanowiony rokiem m.in. Edyty Stein. Przyjrzyjmy się losom tej wspaniałej wrocławianki.

Leonardo da Vinci we wrocławskiej Zajezdni

18 stycznia Leonardo da Vinci zawitał do Wrocławia. Rower, skrzydła, spadochron czy czołg – między innymi takie obiekty można oglądać na wystawie w Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawa rysunków Michała Jędrzejewskiego w refektarzu Ossolineum

Profesor Michał Jędrzejewski to człowiek o wielkim talencie, ale też ktoś, kto ma niesamowity umysł. Finisaż wystawy jego rysunków odbędzie się w ossolińskim refektarzy 16 stycznia.

Graficzne widokówki z Wrocławia

“Widokówki” to wystawa, która pokazuje perły wrocławskiej architektury i budowle charakterystyczne dla miasta okiem dwojga artystów.

Wystawa fotografii nie-sportowej w CK Agora

„Choke” to wystawa fotografii Pawła Frenczaka, która zawisła właśnie w Centrum Kultury Agora. Czarno-białe kadry pokazują, jak sam artysta mówi, ducha sportu.

Kulturalne podsumowanie roku 2021 – część 2.

Rok 2021, mimo że to drugi rok pandemii, obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, wartych uwagi. Wystawy, koncerty i spektakle teatralne – tym żył Wrocław w 2021 roku.

Gala Sylwestrowo-Noworoczna w Operze Wrocławskiej

Już niedługo na tej scenie wszyscy soliście Opery Wrocławskiej hucznie przywitają Nowy Rok. W trakcie Gali Sylwestrowo-Noworocznej będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory operetkowo-musicalowe.

Kulturalne podsumowanie roku 2021

Na początku 2021 otwarto nową galerię sztuki, do której może przyjść każdy i za darmo obejrzeć dzieła tworzone między innymi przez studentów Politechniki Wrocławskiej.  Sztuka na …

Inaczej o Bożym Narodzeniu w Ossolineum

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. W Ossoolineum znajdują się unikatowe druki, w których można znaleźć bożonarodzeniowe modlitwy a także kolędy i pastorałki