Kultura

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 79

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka „Dzień dobry we Wrocławiu”

Włączyć mniejszość. Ukraińcy wystąpią na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu

Włączanie mniejszości to niezwykle ważny proces, szczególnie teraz – w obliczu tego, co dzieje się w Europie w związku z wojną w Ukrainie. Projekt realizowany przez Teatr Polski we Wrocławiu we współpracy z teatrem norweskim z Oslo, wpisuje się w obecną rzeczywistość. Spośród 37 chętnych, cztery osoby ukraińskiego pochodzenia wystąpią w spektaklu przygotowywanym w ramach polsko-norweskiej współpracy.

Teatr Polski łączy Polaków i Ukraińców na teatralnej scenie

Wrocław to miasto chętnie wybierane przez Ukraińców jako miejsce do życia. Jedni przyjechali tu z własnej woli, drugich zmusiła do tego wojna. Najważniejsze, żeby czuli się tutaj dobrze, żeby czuli się chciani. Projektem, który w tym pomaga jest „Including minority” w Teatrze Polskim.

6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

„Poszerzenie pola lalki” pod takim hasłem odbędzie się 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci W Teatrze Lalek. Z tej okazji przygotowano dla najmłodszych uczestników aż 30 darmowych warsztatów oraz wiele spektakli z całej Polski.

Dzień dobry we Wrocławiu odc.76

В цьому епізоді ви почуєте про український дім у Вроцлаві. Також про те, як і де можна отримати безкоштовну психологічну допомогу. На сам кінець ми розкажемо те, як православні віряни святкуватимуть Великдень.

“Pani Ka patrzy na morze” w Teatrze Polskim

„Pani Ka patrzy ma morze” to spektakl Teatru Polskiego, który swoją premierę będzie mieć 28 kwietnia. Powstał na podstawie sztuki Bernharda „Komediant”, a główną rolę gra Krzesisława Dubielówna.

Terapeutyczna bajka dla dzieci z Ukrainy

Wrocławskie instytucje, które łączą ludzi wybitnych, czyli Instytut Heweliusza, Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Wrocławski połączyły siły i stworzyły bajkę terapeutyczną dla dzieci z Ukrainy.

Scena pod Regałem gra dla Ukrainy

Scena pod Regałem to formacja, która wspiera młodych artystów na początku ich drogi. 11 kwietnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się spektakl zorganizowany przez tę grupę, pt. „Śladami wolności”.

“Błękitny pies” wspiera dzieci z Ukrainy w Teatrze Polskim

Spektakl „Błękitny pies” skierowany jest do najmłodszych widzów i na scenie pojawiał się już kilka razy. Tym razem skierowany był do dzieci z Ukrainy. Ten spektakl podnosi na duchu, motywuje do działania, jest pogodny, ale mówi też o rzeczach ważnych.

Czy tekst można przeczytać ciałem? Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji we Wrocławskim Teatrze Pantomimy przygotowano czytanie performatywne na podstawie reportażu Oktawii Kromer „Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes”.