Kulturalny 11 listopada w Centrum Kultury Agora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Warsztaty artystyczne i koncert wierszy wojennych - tak Święto Niepodległości obchodzono w Centrum Kultury Agora. Wielu wrocławian z różnych części miasta przyjechało właśnie tutaj - na Różankę, żeby radośnie i rodzinnie przeżyć ten dzień.

Warsztaty bardzo zróżnicowane, gipsowe, dekupażu, filcowe, plastyczne, konkurs plastyczny, warsztaty sito-druku, kartonowe – także do wyboru do koloru. Każde dziecko tutaj znalazło coś dla siebie, do tego gra edukacyjna 303, którą dla nas przygotowuje tutaj wrocławski IPN. Dużo tego dla chłopców i dla dziewczynek. Zawsze się staramy, żeby oferta była bogata i żeby naprawdę każde dziecko w każdym przedziale wiekowym znalazło coś dla siebie – mówi Aneta Młyńska-Wójcik, Centrum Kultury Agora.

Wszystkie warsztaty były poświęcone odzyskaniu niepodległości, ale w tym roku Centrum Kultury Agora skupiło się szczególnie na powojennych symbolach Wrocławia. Dzień zakończył się koncertem wierszy wojennych Tadeusza Gajcy, Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza w autorskich aranżacjach.

Wspólnie z Agorą właśnie zdecydowaliśmy, że musi taki koncert powstać tego dnia, a też w tym roku jest stulecie urodzin Różewicza i także jest to tutaj świętowane, a także nie tylko Różewicz, ponieważ stulecie przypada właśnie w tym roku, kiedy ci poeci się urodzili – mówi Ola Turoń, pomysłodawczyni koncertu wierszy wojennych.

Nie da się nie przyjąć takiego wspaniałego zaproszenia, ponieważ zaproszenie od samej Oli Turoń, która  z całym wspaniałym zespołem zagra wiersze, na przykład Kamila Baczyńskiego, które ja będę miał przyjemność odśpiewać w formie jego wierszy. To jest bardzo dobry czas na to, żeby się pochylić troszeczkę nad spuścizną naszych wspaniałych, wybitnych pisarzy. No i myślę, że to jest dobry czas, żeby tak właśnie uczcić ten dzień – mówi Bartek Deryło, wokalista

Wiersze, które naprawdę są bardzo przepełnione głębią i jest to najlepszy sposób na spędzenie tego dnia – dodaje Ola Turoń, pomysłodawczyni koncertu wierszy wojennych.

Tego dnia do Agory zawitało około tysiąca wrocławian, którzy właśnie w taki sposób chcieli świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy