Kup choinkę! Pomóż dzieciom z Przylądka Nadziei

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyrósł nagle i niespodziewanie. Choinkowy las przy ul. Zwycięskiej na Partynicach. Można go oglądać, można posłuchać jak szumi i poczuć jak pachnie. Ale nie o podziwianie tutaj chodzi, ale o pomoc dzieciom, które chorują na nowotwory, a leczone są w Przylądku Nadziei. Kupując takie drzewko w Choinkowymi Lesie, wspieramy dzieci chore na raka.

Nasi przyjaciele z Choinkowego Lasu już po raz czwarty wspierają małych wojowników z Kliniki Przylądek Nadziei, w której co roku leczy się dwa tysiące dzieciaków. Wystarczy kupić drzewko i 10 zł z każdego drzewka wspiera dzieci z Przylądka. Przede wszystkim zapewnia wsparcie psychologiczne. To bardzo trudny czas, bo są zamknięci w salach i wymagają wsparcia psychologicznego i właśnie taka akcja pomaga im – mówi Justyna Zalewska z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

Warto pomagać. Okres świąteczny to czas, gdy ludzie najchętniej pomagają, więc wykorzystaliśmy to. Mamy wszystkie najpopularniejsze gatunki drzewek świątecznych – jodłę kaukaską, świerka srebrnego, świerka pospolitego. W doniczce i cięte. Największą popularnością cieszy się jodła kaukaska, bo nie opadają igły i jest miękka – mówi Rafał Gigiel z Choinkowego Lasu przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu. 

Choinka wybrana, zaakceptowana. Wybór padł na świerka, bo duży i pasuje do mieszkania. Nastrój świąteczny musi być, w domu czeka trójka dzieci, więc ubieranie dziś pójdzie pełną parą. A przy okazji można wesprzeć dzieci chorujące na raka, to najfajniejsza idea – mówi Ewa Adamowicz, kupująca choinkę. 

Każda choinka cieszy oko i wspiera dzieci chore. W klinice walczą z białaczkami, guzami, neuroblastomą. Każdego roku w klinice leczy się 2 tys. dzieci i potrzeby są ogromne. Potrzebne są leki, terapie, sprzęt medyczny – mówi Justyna Zalewska z  Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

Już czwarty raz pomagamy. Co roku jest więcej miejsc, gdzie można kupić choinki i nie zamierzamy rezygnować z tego – mówi Rafał Gigiel z Choinkowego Lasu przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu. 

Przez cztery lata zebrano ponad 41 tys. zł. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy