Kup Pani książkę. Pomóż chorym dzieciom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i Kino Nowe Horyzonty ponownie łączą siły i organizują kiermasz Kup Pani Książkę. Mimo pandemii, wolontariusze będą czekać na wrocławian, którzy mają szansę zapełnić swoją domową biblioteczkę, a przy tym wspomóc podopiecznych hospicjum.

– Robimy rozdawnictwo książkowe i prosimy o wrzutkę do puszki, więc mam nadzieję, że każda książka, która nie wylądowała na makulaturze, znajdzie swojego nowego właściciela. Akcja jest naprawdę cudna, bo nie tylko charytatywna, ale także szerząca czytelnictwo i niemarnująca papieru – mówi Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci.

Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, bo książki będą podzielone tematycznie, na przykład: literatura współczesna, młodzieżowa, kryminały, fantastyka, ale także książki kulinarne. Oprócz tego będzie można wybierać wśród filmów, gier komputerowych i płyt z muzyką. 

Czasy mamy takie, jakie mamy, więc też postaramy się zapewnić jak najwięcej przestrzeni i odstępy. Bezpieczeństwo będzie zachowane, bo to dla nas priorytet, ale nie chcemy, żeby ta akcja nam uciekła i żeby dalej była organizowana tutaj – podkreśla Patryk Straszak z Kina Nowe Horyzonty.

Ceny książek zaczynają się od pięciu złotych, wszystko zależy od ich stanu i popularności. Książki są zarówno nowe, jak i używane – wszystkie pochodzą od darczyńców. Co ważne, teraz mają szansę trafić do kolejnych rąk i cieszyć następnych czytelników.

– W piątek zaczynamy. Będziemy w piątek po południu, sobota niedziela cały dzień i w poniedziałek ostatni raz. Poniedziałek to u nas tani poniedziałek, więc też jest u nas więcej osób, a w weekend to wiadomo – do kina warto pójść – zaznacza Patryk Straszak z Kina Nowe Horyzonty.

Kwota zbiórki oscyluje w granicach około 20 tysięcy, więc dla hospicjum to wyraźny przypływ gotówki, który pozwala pomóc chorym. W tym roku Kup Pani Książkę odbędzie się także w internecie.

– Wersja internetowa po raz pierwszy, bo trochę życia nam umknęło do internetu, dlatego chcemy być na to gotowi. Będą mogli państwo skorzystać w takiej formie z zakupu książek i wsparcia naszej działalności – tłumaczy Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci.

Kiermasz stacjonarny w Kinie Nowe Horyzonty potrwa od piątku 5 marca do poniedziałku 8 marca, a w internecie książki można kupować przez stronę Allegro Charytatywnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy