Kurier ofiarą rozboju. Sprawcy zatrzymani

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zaatakowali kuriera gazem pieprzowym i ukradli jego auto służbowe, w którym znajdowało się około 60 paczek. Do tego zdarzenia doszło jakiś czas temu w jednej z podwrocławskich miejscowości. Dzięki intensywnej pracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komendy Wojewódzkiej, udało się zatrzymać sprawców tego zdarzenia. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a za swoje czyny może im teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, kiedy tylko otrzymali informację o dokonaniu rozboju na 21-letnim mężczyźnie, który pracował w firmie kurierskiej, natychmiast podjęli działania między innymi wspólnie z funkcjonariuszami pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej. Wszystkie czynności finalnie doprowadziły do zatrzymania czterech sprawców, którzy są odpowiedzialni za dokonanie tego rozboju – mówi sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Pierwszy z czterech sprawców został namierzony w dniu dokonania rozboju. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie z kolei funkcjonariusze ujawnili też skradziony bus.

Część przesyłek została wyrzucona w lesie. Te przesyłki oczywiście zostały zabezpieczone. Dodam tutaj również, że przy tym pierwszym mężczyźnie policjanci znaleźli także ponad 100 porcji handlowych marihuany – mówi sierż. Aleksandra Rodecka.

Zatrzymanie trzech kolejnych mężczyzn to była tylko kwestia czasu. Przy jednym z nich policjanci ujawnili między innymi kluczyki od osobowej Skody, którą sprawcy wykorzystali do popełnienia przestępstwa i w której znajdowała się cześć skradzionych przesyłek. 

Drugi ze sprawców był osobą poszukiwaną do odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Trzeci z nich znajdował się na terenie Lubina i został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z hoteli. Natomiast czwarty, został zatrzymany tutaj we Wrocławiu, na terenie Psiego Pola – mówi sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Odpowiedzialni za to przestępstwo są mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Zarzuty, które już usłyszeli są związane z popełnieniem rozboju. Zgodnie z decyzją sądu sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. W tym przypadku może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jak zaznacza sierż. Aleksandra Rodecka na szczęście wszystkie paczki, wraz ze skradzionym laptopem, który złodzieje już zdążyli zanieść do lombardu, zostały odzyskane. Zaatakowany 21-latek też nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

W tym wypadku współpraca funkcjonariuszy z Wrocławia, Trzebnicy i Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej zaowocowała szybkim zatrzymaniem przestępców. Pamiętajmy, że zawsze, kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne siły i środki. Często to wymaga kooperacji nawet kilku różnych jednostek policyjnych. Wszytko po to, aby zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, a sprawców przestępstw pociągnąć do odpowiedzialności za czyny, których się dopuścili – zaznacza mł. asp. Przemysław Ratajczyk, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy