Kuźnia projektów w Agorze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jeśli ktoś mógł pomyśleć, że przez pandemię projekty społeczne i kulturalne mają się nieco gorzej, to spieszymy ze sprostowaniem. W Centrum Kultury Agora właśnie rusza VI. Edycja „Kuźni Projektów”.

– Chodzi o to, że szukamy lokalnych liderów. Liderów, którzy mieszkają na Karłowicach i Różance, ale też tych, którzy mieszkają w całym Wrocławiu i chcieliby zrealizować swój pomysł, swój projekt właśnie u nas, czyli w Centrum Kultury Agora lub wyjść z nim w osiedle mówiła Pola Fedyszyn.

To już szósta odsłona „Kuźni Projektów” w Agorze. Punktem wyjścia dla jej powstania była diagnoza, z której wynikało, że mieszkańcy osiedla Różanka i Karłowice potrzebują działań i większej aktywizacji. Pomysł okazał się sukcesem, a chętnych do realizacji projektów nigdy nie brakowało. W poprzedniej edycji jednym z projektów były „24 godziny …”, którego autorką jest Ewa Suchożebrska.

– Mieliśmy możliwość przedstawienia 10 osób, mieszkańców naszego osiedla bądź osób, które bardzo aktywnie na terenie tego osiedla działają, aby przybliżyć ich osobę, historię ale też sposób działania. Staraliśmy się, aby osoba która prowadzi wywiad, nie znała wcześniej osoby, z którą wywiad przeprowadza, aby uzyskać efekt naturalności – mówiła Ewa Suchożebrska.

Wystawa „24 godziny” jest dostępna w sieci, a także na żywo do ogrodu przy ul. Jana Kasprowicza 46. Nabór do Kuźni Projektów trwa- zgłoszenia można przesyłać na adres Agory. Kogo poszukują do szóstej edycji?

– Osób, które mają fajny pomysł, potrafią coś fajnego robić, chcieliby się 'nim podzielić, wyjść z nim na zewnątrz, ale nie mają zaplecza finansowego, infrastruktury merytorycznie nie do końca czują się pewnie jak to zrobić, wszystko przygotować, więc my to dajemy – mówiła Pola Fedyszyn

Trzech zwycięzców dostanie dofinansowanie w wysokości do 4000 zł, a także wsparcie merytoryczne i pomoc infrastrukturalną od pracowników z Centrum Kultury Agora. Po pomoc można zwracać się na etapie zgłaszania projektu, jak i przy jego realizacji.

Szukamy ludzi, który mają pomysły na nowatorskie działania społeczno – kulturalne (np.: działanie sąsiedzkie, akcję w przestrzeni miejskiej, grę miejską, działanie interdyscyplinarne). W tym roku priorytetowo będą traktowane wszystkie inicjatywy proekologiczne zgodne z filozofią zielonej instytucji kultury – mówiła Pola Fedyszyn.

Organizatorzy „Kuźni Projektów” na zgłoszenia czekają do 10 maja.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy