Kwarantanna dla książek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo tego że biblioteki są otwarte, wielu mieszkańców wciąż boi się z nich korzystać. W jaki sposób wypożyczalnie dbają o bezpieczeństwo czytelników?

Obecnie we Wrocławiu funkcjonują 33 filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mimo tego że można już korzystać z wypożyczalni, a wszystkie zbiory są dostępne dla czytelników, część mieszkańców boi się wypożyczać książki.

Bardzo wiele osób dopytuje się o to, czy można korzystać już z bibliotek, i czy są one bezpieczne. Otóż tak, dlatego zachęcamy do korzystania — mówi Dorota Surman, bibliotekarka.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników i użytkowników oraz ograniczenie liczby kontaktów w bibliotekach, należy zasłaniać nos i usta oraz zachowywać bezpieczną odległość dwóch metrów.

Taki wyjątek, jeśli chodzi o korzystanie z przestrzeni bibliotecznych, to kwestia niemożności korzystania z kafejek internetowych. Oprócz tego nie wolno również przesiadywać dłużej w bibliotece — dodaje bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Same książki, które są wypożyczane przez czytelników, przez trzy dni od oddania przetrzymywane są na kwarantannie, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Wszystkie zbiory są bezpieczne, bo były przechowane w osobnym pomieszczeniu na kwarantannie. Z pełną odpowiedzialnością możemy zachęcić do korzystania ze zbiorów — tłumaczy Dorota Surman.

Biblioteki namawiają do korzystania ze zbiorów i odwiedzania wypożyczalni.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy