Kwiaty do domu. Radzimy, od czego zacząć

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dlaczego warto mieć w domu kwiaty doniczkowe, jakie gatunki są łatwe w uprawie, a które będą najbardziej pożyteczne? Sprawdziliśmy, o czym powinien wiedzieć każdy amator domowej zieleni.

Rośliny doniczkowe to często spotykana w polskich domach ozdoba. Jakie są zalety hodowania roślin we własnym mieszkaniu? Dlaczego nie każdy rodzaj kwiatów nadaje się do trzymania w pomieszczeniu? Okazuje się, że wybór należy przemyśleć, aby czerpać z obecności roślin w mieszkaniu korzyści.

Jak wybrać kwiaty do domu?

Do uprawiania w domu powinny być takie kwiaty, które nie są ekspansywne. Takie, które są przyjazne dla człowieka, które mają właśnie pozytywne oddziaływanie na organizm człowieka przy pracy w różnym otoczeniu – wskazuje na ogólne cechy dobrych roślin domowych Danuta Szydłowska, właścicielka sklepu Tulipan.

Kwiaty doniczkowe są nie tylko ładne, ale także pożyteczne. Ich wpływ na zdrowie człowieka wynika z tego, że ułatwiają relaks oraz pochłaniają dwutlenek węgla produkując tlen.

To polega na tym, że one właśnie pochłaniają to, co człowiek wydziela, czyli dwutlenek węgla. One to pochłaniają, i przez to człowiek w otoczeniu tych kwiatów czuje się dobrze – wyjaśnia rolę roślin Szydłowska.

Istnieje wiele przykładów roślin, które są pod tym względem szczególnie polecane. – Paprocie, ponieważ one efektywnie pochłaniają dwutlenek węgla. Skrzydłokwiat i sansewieria to są bardzo fajne kwiaty, a nie wymagają dużo pracy i dużo opieki – właścicielka sklepu podaje przykłady roślin dobrych do domu.

Które rośliny doniczkowe mogą być niebezpieczne?

Czy istnieją jednak rośliny doniczkowe, co do których należy zachować ostrożność, szczególnie jeśli trzyma się w domu zwierzęta?

Tak. Istnieją kwiaty, które są trujące. Jeżeli zwierzę spożyje taką roślinę, to wówczas będzie miało wymioty i inne dolegliwości. Będzie to źle oddziaływało a organizm zwierzęcia – przestrzega Szydłowska.

Jeśli jednak wybór padnie na tego rodzaju roślinę, to należy umieścić ją w bezpiecznym miejscu. – Trzeba kwiaty stawiać w takim miejscu, żeby te zwierzęta nie miały dostępu do nich – radzi właścicielka sklepu.

Gatunki kwiatów najlepsze dla początkujących

Osoba chcąca rozpocząć uprawę domowych kwiatów może wybrać jeden z mniej wymagających gatunków.

Jest wiele takich roślin, na przykład sansewieria. To roślina, której nie trzeba podlewać zbyt często, a ma bardzo dobry wpływ a człowieka. Kaktusy i inne sukulenty to też rośliny, które rzadko podlewamy, a ładnie wyglądają i można różne kompozycje z nich tworzyć – radzi ekspertka.

Rośliny domowe mogą być nie tylko dekoracją, ale poprawią też znacząco poprawić komfort naszego życia.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy