Kwietniowe aktywności w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wiosna już powoli pojawia się za oknem, a to dobry czas, żeby wyjść z domu i wziąć udział w wielu aktywnościach. Przestrzeń Trzeciego Wieku przygotowała wiele aktywności dla seniorów na kwiecień.

– Podobnie jak w poprzednim miesiącu, też koncertowo wracamy z koncertem zespołu „Nasza Grupa”, który niestety ze względu na chorobę wokalistki nie odbył się w marcu i zespół wystąpi 13 kwietnia o godzinie 18. W repertuarze zespołu usłyszymy piosenki Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, ale również też będą utwory własne i własne kompozycje. Kolejne wydarzenie to jest 14 kwiecień o godzinie 18 spotkanie autorskie z poetką z Barbarą Iwanowską, która jest seniorką, ale pisze bardzo ciekawe wiersze, jednocześnie też satyryczne. I podczas tego spotkania będą również niespodzianki muzyczne, na co bardzo serdecznie seniorów zapraszamy – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku.

17 kwietnia o 17 na seniorów czeka występ zespołu Skoczylaski, którą prowadzi Jerzy Skoczylas. W repertuarze utwory Andrzeja Waligórskiego. Na tym jednak nie koniec muzycznych wydarzeń w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

– Na pewno takim największym hitem w Przestrzeni Trzeciego Wieku będzie 22 kwiecień, czyli sobota, czyli program „Sobota ze Swingiem”. Bo tym razem chyba po raz pierwszy w Przestrzeni Trzeciego Wieku będziemy mieli okazję gościć tak wybitną postać. Będzie to Piotr Wojtasik Quartet. Myślę, że tutaj nie trzeba dodawać, że Piotr Wojtasik to wybitny polski kompozytor, zresztą w ogóle na scenie międzynarodowej – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku.

W ofercie nie brakuje zajęć cyklicznych. Są to zajęcia artystyczne, dietetyczne lub lekcję języka. Gizela Wójcicka wybrała język niemiecki.

– Nigdy nie uczyłam się języka niemieckiego w szkole. Uczyłam się go sama z przyczyn takich rodzinno-towarzyskich. I w ogóle podoba mi się nauka języka. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu od godziny 10 akurat nasz kurs do godziny 12. Jest prowadzony w sposób bardzo aktywny. Grupa bardzo dobrze pracuje. Prowadząca nas pani germanistka jest świetna, ma bardzo dobre podejście do tej grupy wiekowej, gdzie trzeba troszeczkę inaczej uczyć niż w młodszych grupach wiekowych. Uczestnicy są bardzo zadowoleni, dlatego że to nie tylko jest nauka języka niemieckiego, spotkanie towarzyskie, ale olbrzymia praca w domu dla nas. Widzę olbrzymie postępy wśród uczących się. Ludzie bardzo pilnują obecności i rzeczywiście przygotowują się – mówi Gizela Wójcicka, wrocławska seniorka.

– Na wszystkie wydarzenia muzyczne zawsze obowiązują wejściówki na pozostałe należy się zapisywać i wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Telefon 739 194 102 bądź 739 194 070 bądź na Facebooku Przestrzeń Trzeciego Wieku – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy