Laboratorium szybkiego reagowania epidemiolog

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił we Wrocławiu decyzję o sfinansowaniu budowy superlaboratorium w ramach Centrum DIagnostyki Populacyjnej. MInisterstwo zdecydowało przeznaczyć na ten cel 3,8 mln zł z Obligacji SKarbu Państwa.

Laboratorium BSL 3 to laboratorium o podwyższonym standardzie pozwalające przeprowadzać badania o szerszym zakresie. 

Jak podkreśla Andrzej Dybczyński, dyrektor port Łukasiewicza, testy na koronawirusa są przeprowadzana w laboratoriach o mniejszym standardzie, natomiast superlaboratorium pozwoli na tworzenie nowych testów terapii.

W stolicy Dolnego Śląska powstanie pierwsze takie centrum co w tej części kraju jest bardzo potrzebne z uwagi na to, że w całej Polsce jest kilka takich laboratoriów, a dla tej części kraju będzie jedyne. 

Zadanie jest trudne i w realizacji zadania najważniejsze jest by firma realizująca przedsięwzięcie miała doświadczenie w tego tupu realizacjach. W obecnej sytuacji pandemicznej ważne jest by powstało jak najszybciej, ale to jakość jest najważniejsza jak podkreślają oficjele.

Wrocław jako stolica Dolnego Śląska jest ważnym ośrodkiem badawczym i decyzje o przyznaniu środków pozwolą kontynuować pracę badawczą w tym miejscu, które podczas pandemii sprawdziło się jako ośrodek badań.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy