Łącznik na Muchoborze Wielkim będzie gotowy w czerwcu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Łącznik, który ma połączyć ul. Rakietową z ul. Żwirki i Wigury jest bardzo wyczekiwaną inwestycją, w szczególności przez mieszkańców Smolca i Muchoboru Wielkiego. Prace tutaj rozpoczęły się w listopadzie 2021 roku i planowo mają potrwać do połowy 2022 roku. W ramach tej inwestycji powstanie łącznie 600 m nowej drogi, ścieżki rowerowe, oświetlenie, a co ważne pojawi się tutaj także nowe rondo, które połączy ul. Rakietową z ul. Żwirki i Wigury.

Wcześniej w tym miejscu rosła kukurydza i znajdowały się pola uprawne. Więc musieliśmy rozpocząć prace na tym terenie od wywiezienia żyzny, a więc humusu i nawiezienia gruntu, który może stanowić podbudowę pod taką inwestycję – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W tej chwili od strony ul. Żwirki i Wigury widać już nieutwardzoną drogę, która w przyszłości zamieni się w łącznik. 

Jest już gotowy przepust drogowy, a więc taki most w skali mikro nad potokiem Ługowina 2. W ramach tej budowy będziemy również odbudowywać nieczynną bocznicę kolejową – mówi Ewa Mazur.

Istniejąca droga jest mocno oblężona przez mieszkańców Smolca i Muchoboru Wielkiego, którzy muszą codziennie stać w korkach, aby dostać się do miasta i z niego wrócić.

Są korki. – Ile mniej więcej w tej chwili zajmuje Pani taka podróż? – Różnie, naprawdę. Raz pół godziny, raz 10 min.

Jest zakorkowane.

Niestety, tak. Jest ciasno, a budynków jest masa. Kawałek dalej przybyło budynków makabrycznie – zaznaczają mieszkańcy.

Zgodnie z harmonogramem prace mają potrwać do czerwca tego roku. Nowa droga docelowo ułatwi mieszkańcom dojazd między innymi do Drogi Krajowej nr 94, jak również do lotniska. 

Bardzo dobrze, ale chyba i tak nie rozładuje to tutaj do końca ruchu. Za duży jest ruch ze Smolca, a cały czas powstają nowe bloki.

Ale na pewno ułatwi to komunikacje ze Smolca, Krzeptowa.

Teraz wyjechać ze Smolca jest bardzo ciężko. Także mam nadzieję, że ułatwi.

Na razie nie występują żadne utrudnienia w ruchu. Oczywiście, w momencie kiedy będziemy musieli przystąpić do budowy ronda od strony ul. Żwirki i Wigury wystąpią tam lokalne zwężenia, ponieważ w obrębie istniejącej jezdni powstanie rondo podobne do tego, które możemy podziwiać od strony ul. Rakietowej – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Całkowity koszt tej inwestycji wynosi ponad 6,5 mln zł. 

W tej inwestycji, oprócz gminy Wrocław, finansowo partycypuje również gmina Kąty Wrocławskie, deweloper oraz Ministerstwo Obrony Narodowej – mówi Ewa Mazur.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy