Łącznik pomiędzy ul. Rakietową a ul. Żwirki i Wigury już prawie gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jeszcze kilka miesięcy temu na wysokości ul. Żwirki i Wigury było pole, gdzie kiedyś rosła kukurydza, a teraz powstała już tutaj nowa droga. Chodzi o łącznik, który połączył Smolec z Muchoborem Wielkim. Inwestycja ta jest już na ostatniej prostej wszystkich robót. Aktualnie trwają prace wykończeniowe przy nowym rondzie.

Na samym rondzie pozostały nam tak naprawdę jeszcze do ukończenia prace drogowe związane z budową chodnika, ścieżki rowerowej i prace bitumiczne na samej jezdni ronda. Te prace bitumiczne, czyli układanie trzech warstw masy bitumicznej mamy zaplanowane na przyszły tydzień, jeśli pogoda tylko na to pozwoli – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Aktualnie w miejscu nowego ronda występują jeszcze drobne utrudnienia w postaci zwężenia jezdni. Obecnie funkcjonuje tam tak zwany ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. 

Jest to niestety konieczne, ponieważ w inny sposób nie dokończymy włączenia ulicy Żwirki i Wigury do łącznika oraz budowy ronda – mówi Ewa Mazur.

Mimo to że inwestycja jeszcze nie została ukończona, kierowcy już od miesiąca mogą korzystać z nowej drogi. 

Zakres prac przewidywał nie tylko budowę łącznika pomiędzy ulicami Rakietową a Żwirki i Wigury, ale również budowy mostu, przepustu drogowego nad potokiem Kasina oraz odbudowę bocznicy kolejowej, która będzie wykorzystywana przez wojsko – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Nowy łącznik ma ponad pół kilometra. Wzdłuż nowej trasy pojawiły się już także świeże nasadzenia. Docelowo będzie tam 35 nowych drzew oraz zieleń wewnątrz nowo wybudowanego ronda. Koszt tej inwestycji to ponad 6,5 mln zł.

W kosztach tej inwestycji partycypuje Ministerstwo Obrony Narodowej w zakresie budowy bocznicy kolejowej oraz gmina Kąty Wrocławskie i w niewielkim stopniu deweloper – mówi Ewa Mazur.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy