Łączymy z bliskimi na święta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w okresie przedświątecznym zorganizują wideo połączenia pomiędzy seniorami, osobami samotnymi i chorymi, a ich rodzinami.

Akcja „Łączymy z bliskim na Święta” powstała z inicjatywy ministra obrony narodowej, zaangażowani są w nią żołnierze WOT-u. Głównie polega na tym, aby umożliwić pacjentom szpitali onkologicznych, covidowych, podopiecznych domów pomocy społecznej, osobom starszym, kombatantom — umożliwć połączenie się z innymi – mówi kpt. Renata Mycio. 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który spędzamy w rodzinnym gronie. Kojarzą nam się z ciepłem, bezpieczeństwem i bliskością. Pandemia koronawirusa i obostrzenia sprawiają, że niektórzy nie mają możliwości spotkania się ze swoimi rodzinami.

– Dlatego też żołnierze udają się do takich osób, udają się na oddziały onkologiczne czy do domów pomocy społecznej. Przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych — tabletu, internetu dokonują takich połączeń pomiędzy tymi osobami, a ich rodzinami mówi kpt. Renata Mycio.

Akcja rozpoczęła się 21 grudnia – wojskowi z Dolnego Śląska wykonali już kilkanaście takich połączeń, jak twierdzą, chętnych nie brakuje.

– Udało się połączyć Panią z oddziału onkologicznego z córką, która przebywa wraz z rodziną w Nowej Zelandii – ogromne wzruszenie. Fajnie jest sprawiać komuś radość – mówi kpt. Renata Mycio.

Akcja trwa od 21 do 24 grudnia.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy