Lany poniedziałek na sucho

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Śmigus-dyngus, czyli lany poniedziałek to okazja do dobrej zabawy. W tym roku z uwagi na koronawirusa, wszelkie zwyczaje związane z tym świętem będą zabronione.

Zwyczaj Lanego Poniedziałku ma korzenie słowiańskie. Pierwotnie polegał na symbolicznym biciu plamami po nogach i oblewaniu się zimną wodą, co wiązało się z oczyszczeniem z brudu i chorób. Współcześnie w odróżnieniu od pierwotnych tradycji, wodą oblewa się wszystkich, bez wyjątków. Dla żartów mogą być polewane nawet osoby nieznajome. W tym roku jednak te zabawy nie mogą mieć miejsca.

W gminie Kobierzyce pierwszy raz Ochotnicza Straż Pożarna szykowała niespodziankę dla mieszkańców. Wirus pokrzyżował plany strażakom. Straż Miejska we Wrocławiu apeluje, by pozostać w domach i ostrzega przed możliwością otrzymania mandatu. Koronawirus zatrzymał wiele działań, nawet wieloletnie tradycje.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy