Programy Echo24

Latamy z Wrocławia

 „Latamy z Wrocławia” – to seria odcinków, realizowanych przez Telewizję Echo24 i Port Lotniczy Wrocław S.A. . Znajdą w nich państwo między innymi inspiracje na odpoczynek, rozkłady lotów z Wrocławia, nowości w siatce połączeń, plany rozbudowy wrocławskiego lotniska i ciekawostki na temat funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław. 

Zapraszamy do oglądania!

Najnowsze odcinki

Latamy z Wrocławia odc. 3

Kilkadziesiąt operacji lotniczych, kilka, a nawet kilkanaście tysięcy pasażerów dziennie – to ruch z którym mierzy się wrocławskie lotnisko. Najważniejsze jest to, aby zapewnić sprawną i płynną obsługę. Nad tym pracuje cały sztab ludzi, którzy codziennie spotykają się aby zaplanować dzień i przygotować się na różnego rodzaju nieprzewidzialne sytuacje. A takich w życiu lotniska jest dużo.

Latamy z Wrocławia odc. 2

2022 rok upłynął pod znakiem zniesienia restrykcji covidowych. Pozwoliło to na częściowa odbudowę ruchu na wrocławskim lotnisku. W tym roku w sezonie letnim liczba obsłużonych pasażerów przez Port Lotniczy Wrocław zbliżyła się do danych z 2019 roku. Według prognoz do końca bieżącego roku wrocławskie lotnisko obsłuży 2,8 mln osób. Biorąc pod uwagę to, że liczba pasażerów się powiększa Port Lotniczy Wrocław ma w planach rozbudowę infrastruktury.

Latamy z Wrocławia odc. 1

Za oknem koniec listopada. Panuje jesienna aura, a tak naprawdę prawie że już zimowa. Temperatura spada poniżej zera. W takim okresie wielu z nas zastanawia się, jak przetrwać do wiosny? Jednym ze sposobów może być na przykład podróżowanie. Na wrocławskim lotnisku trwa sezon jesienno-zimowy. W poszukiwaniu promieni słońca prosto z Wrocławia możemy polecieć między innymi do Palermo we Włoszech, do Turynu, Mediolanu, Paryża czy Wenecji i wcale nie muszą to być długie podróże. Mogą to być też krótkie wyjazdy, czyli tak zwane weekendowe.