Lato w kinie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo tego, że kina są już otwarte, część festiwali i wydarzeń organizowanych latem, została przeniesiona. Co więc zobaczymy w trakcie wakacji w kinach?

Po trzymiesięcznej przerwie instytucje kultury zostały z powrotem otwarte. Mimo tego, że znów można korzystać z oferty kin, część mieszkańców nie przychodzi do nich tak licznie.

Mamy czas wakacyjny, kiedy zwykle tych ludzi w kinie jest mniej. Jest też nieco skromniejsza oferta dystrybutorów, bo wiele filmów, które miały mieć głośne premiery, zostało powstrzymanych — wyjaśnia Anna Smycz-Michalak, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Z powodu koronawirusa również część festiwali filmowych zostało przeniesionych.

Brakuje MFF Nowe Horyzonty, który zawsze napędzał ten czas festiwalowy we Wrocławiu, ale mamy wiele innych propozycji np. Kino Optymizm, czyli przegląd filmów optymistycznych — opowiada Stanisław Abramik, kierownik ds. PR Kina Nowe Horyzonty.

W drugiej połowie sierpnia wystartuje również przegląd najnowszego kina włoskiego. 

Kino nowe horyzonty jednak nie rezygnuje z organizacji swojego głównego festiwalu, który co roku cieszy się latem ogromnym zainteresowaniem.

— Nie rezygnujemy z Nowych Horyzontów. Zapraszamy więc od 5-15 listopada na nasz przeniesiony festiwal — dodaje Stanisław Abramik.

Dolnośląskie Centrum Filmowe również przygotowało specjalny repertuar dla gości na czas wakacji.

Proponujemy widzom klasyki – cykl w starym kinie, ale wracamy też z przeglądem filmów Davida Lyncha — mówi Anna Smycz-Michalak.

Wybierając się do kina należy jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Czy w kinie dalej trzeba nosić maski?

Zachowujemy odstępy, a na sali kinowej bezwzględnie cały film oglądamy w maseczce. Bezpieczeństwo jest ważniejsze od komfortu — tłumaczy Anna Smycz-Michalak.

Pomimo wakacji, kina cały czas przygotowują nowości dla wszystkich widzów i zapraszają do skorzystania z oferty.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy