Laureaci Bardzo Młodej Kultury

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Laureaci i finaliści programu Bardzo Młoda Kultura zostali wybrani. Kto zwyciężył?

Bardzo Młoda Kultura to inicjatywa Narodowego Centrum Kultury. Jej celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej poprzez pobudzanie i wykorzystywanie edukacyjnego potencjału kultury. W ramach programu na wsparcie finansowe mogły liczyć inicjatywy tworzone przez podmioty kultury i placówki oświatowo-edukacyjne, skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej oraz do nauczycieli, rodziców i opiekunów. Wszystkie nadesłane pomysły musiały być oryginalne i mieć lokalny charakter.

W tej edycji nadesłano do nas ponad 30 wniosków. Projekty były różne – od tworzenia rękodzieła, po warsztaty multimedialne — mówi Maria Bokun, dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Spośród 30 zgłoszeń, 9 osobowe jury wyłoniło aż 8 inicjatyw, które otrzymają wsparcie finansowe. Wśród zwycięzców znalazły się takie projekty jak: warsztaty pisania scenariuszy filmowych, warsztaty z nauki czytania, projekt rękodzielniczy i artystyczny. Jednym z nagrodzonych projektów był pomysł Katarzyny Jagiełło z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Projekt pani Kasi dotyczył edukacji poprzez sztukę z uwzględnieniem roli i wagi owadów — dodaje Maria Bokun.

Lista wszystkich zwycięzców dostępna jest na stronie projektu Bardzo Młoda Kultura.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy