Lekarz, który łączy dwa kontynenty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polscy lekarze są niezwykle pracowici i cenieni na całym świecie. Dyżurują w szpitalach, klinikach, przychodniach i poradniach. Nikogo nie dziwi nawet, że są to placówki w różnych miastach, ale już pogodzenie pracy w różnych krajach, a nawet na różnych kontynentach – to już potrafią nieliczni.

Doktor Marek Paul jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Plastycznej Szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Jednocześnie pracuje w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Harvard w Bostonie w USA. Pełni tam obowiązki  asystenta naukowego. Ale to nie wszystko – jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastyscznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz prestiżowego Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Doświadczenia zdobyte za granica wykorzystuje w Polsce.   

Chirurg pomaga pacjentom po zabiegach bariatrycznych, gdy po zrzuceniu dziesiątków kg. Nadal nie mogą normalnie żyć. Przywraca kobietom wiarę w siebie. Pacjentkom, walczącym z chorobami onkologicznymi, rekonstruuje piersi po mastektomii. Wykorzystuje do tego – jako naturalnego wypełniacza – odessany tłuszcz pacjenta. Stosuje wiele innowacyjnych metod operacyjnych  i terapeutycznych.

Ale doktor Paul żyje nie tylko pracą na dwóch kontynentach. Jego pasją jest kolarstwo górskie i jazda na snowboardzie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy