Lekcja demokracji w Telewizji Echo24. Przedszkolaki odwiedziły naszą stację

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Każdego dnia dajemy dojść do głosu zwykłym mieszkańcom tego miasta. Oni opowiadają nam o swoich problemach, pasjach i historiach. Oni doskonale wiedzą, czym jest wolność słowa i jak jest ważna w dzisiejszym świecie. A co z tymi najmłodszymi?

Przedszkolaki z grupy „Niezapominiajki” z Przedszkola nr 56 odwiedziły naszą telewizję, a my staraliśmy im pokazać, jak wygląda nasza codzienność tworzenia dla państwa informacji. Wszystko w ramach projektu „Podróż wrocławskich dzieci do demokracji i praw obywatelskich”.

Jest to projekt Fundacji Consensius, Przedszkola nr 56 we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z ideą demokracji. Tworzenie namiastki demokracji w takiej skali mikro, licząc na to, że w przyszłości będzie to nowe pokolenie obywatelskie – mówi Ewelina Harężlak, koordynatorka projektu. Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.

– Mieliśmy cudownych gości. To było ciekawe doświadczenie, bo dla nas te rzeczy i zadania są dość automatyczne, nie zastanawiamy się jak to robimy. Dla nich była to zupełna nowość. Odpowiedzi też były zaskakujące, rozmówcy byli różni – mniej lub bardziej wygadani. Myślę, że zobaczyli, że to też nie jest łatwe zadanie – dodaje Oliwia Stasiak, Telewizja Echo24.

  • Najbardziej podobało mi się, gdy rozmawialiśmy.
  • Dla mnie najlepsze było studio.
  • Gdy gadałem do telewizji.
  • Studio było super – zdradzają dzieci.

Nasi goście byli bardzo śmiali, sprawdzali się w różnych zadaniach. Takich, z jakimi my na co dzień. 

– Zadajemy pytania, szukamy odpowiedzi i w ten sposób rozwiązujemy problemy. Od pytania wszystko się zaczyna. Nasze pokolenie już jest tym, które nie pamięta, czym jest brak wolności słowa. Sama sobie tego nie wyobrażam, dlatego myślę, że ta nauka od najmłodszych lat jest niezwykle ważna – dodaje Oliwia Stasiak, Telewizja Echo24.

– Też długo się nad tym zastanawialiśmy, czy to dobry moment, ale okazało się, że tak i że te odpowiedzi są bardzo ciekawe. W przyszłym tygodniu będziemy gościć w Warszawie, odwiedzimy Pałac Prezydencki i ambasady, dziś gościmy u państwa. Chcemy pokazać te instytucje, które są nośnikami demokracji – dodaje Ewelina Harężlak, koordynatorka projektu, Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.

Konkurencja zdecydowanie rośnie.

  • Kiedyś chciałbym czytać wiadomości – mówi Franek.

Chyba nam się udało.

  • Było bardzo fajnie.
  • Super.
  • Fajnie – podsumowują dzieci.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy