Letnie nowości wrocławskiego lotniska. Heathrow na mapie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Niebawem z Wrocławia polecimy prosto do Londynu. Jedna z największych linii lotniczych wprowadza nowe połączenie, dzięki któremu z Wrocławia polecimy do Londyńskiego Heathrow.

Nowa oferta będzie dostępna dzięki temu, że British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, dołącza do grona przewoźników Portu Lotniczego Wrocław.

Jesteśmy trzecim lotniskiem w Polsce po Warszawie i Krakowie, w którym będzie operował British Airways. Bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia na lotnisko Heathrow w Londynie będzie realizowane od początku lipca, dwa razy w tygodniu do końca września z przerwą na sezon zimowy, wróci w sezonie letnim roku 2022 – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Połączenie z Wrocławia do Londyn-Heathrow ma znaczenie dla rozwoju całego Dolnego Śląska.

To świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu biznesowym, turystycznym, ale i rodzinnym. Bardzo wiele wrocławian i Dolnoślązaków jest w Wielkiej Brytanii. Mimo że przyzwyczailiśmy się do zdalnych konferencji i spotkań to nic nie zastąpi jednak takich bezpośrednich spotkań i na pewno loty do Heathrow takie możliwości dają – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Mam nadzieję, że to się wpiszę w stały grafik lotów z tego lotniska i że to będzie także tą dźwignią, która pozwoli wytworzyć odpowiednio duże potoki pasażerskie, a także rozwijać ruch turystyczny i biznesowy– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Warto dodać, że Londyn-Heathrow to nie jedyna nowość, która w tym roku pojawiła się w letnim rozkładzie wrocławskiego lotniska. Wcześniej zostały wprowadzone loty krajowe na Warmię i Mazury. Więcej informacji na temat nowych połączeń można znaleźć na stronie airport.wroclaw.pl

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy