Lipa Piotrowska: Mieszkańcy wywalczyli placówkę pocztową

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Lipy Piotrowskiej od 4 lat walczyli o powstanie placówki urzędu pocztowego Poczty Polskiej na swoim osiedlu. Niejednokrotnie nagłaśnialiśmy ten temat i uczestniczyliśmy w spotkaniach z mieszkańcami. W końcu, po długich latach batalii przy ul. Korzennej 14 powstała Filia Urzędu Pocztowego 49. Co więcej, teraz z tego miejsca będą mogli także korzystać mieszkańcy pobliskich osiedli Widawa i Świniary.

Bardzo dużo wniosków, bardzo dużo telefonów, maili, zebraliśmy także prawie tysiąc podpisów pod petycją. Kilka razy państwo byliście z nami na akcjach, między innymi pod siedzibą rady osiedla Widawa, ale także w innych lokalizacjach. Powiem szczerze, że się udało. Jak to mówią, do trzech razy sztuka, ten lokal przy ul. Korzennej 14 okazał się szczęśliwy – mówi Mateusz Żak, przewodniczący zarządu rady osiedla Widawa.

Do tej pory mieszkańcy musieli korzystać z placówki, która znajduje się przy ul. Kamieńskiego 92, co sprawiało im sporo kłopotów. 

Kiedyś z awizem po odbiór listu i przesyłki niestety stałam półtorej godziny, było to późną jesienią i dla mnie na przykład było to bardzo niekorzystne. Teraz bardzo się cieszę. Ponieważ mam rower, więc podjadę sobie. Mieszkam tutaj w Lipie na ul. Pełczyńskiej i będę miała bardzo blisko do placówki – mówi Maria Kubacka, mieszkanka Lipy Piotrowskiej.

Dla mnie jest bardzo ważna taka placówka, aby móc kupować czasopisma, odbierać przesyłki od czytelników oraz wydawnictw. Oczekiwania zostały spełnione. Placówka teraz znajduje się w centrum osiedla, jest zewsząd blisko. Łatwo też będzie wytłumaczyć czytelnikom, którzy pytali – mówi Beata Kryk, bibliotekarka, Filia nr 15 MPB we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że to będzie dobre miejsce, szczególnie dla starszych osób. Zresztą jest to duży plus nie tylko dla mieszkańców Lipy Piotrowskiej, ale również dla mieszkańców Świniar i Widawy. Liczymy też na dobrą jakość obsługi – mówi Elżbieta Cegieła, przewodnicząca zarządu rady osiedla Lipa Piotrowska w latach 2017-2021.

Znaczenie tej placówki jest kolosalne dla mieszkańców. Każdy z nas tutaj na pewno nieraz wizytował ul. Kamieńskiego, gdzie do tej pory odbieraliśmy nasze przesyłki. Nie była to przyjemna podróż, czy to na piechotę, jest to 5 km, czy to autobusem, czy samochodem – była to droga przez mękę i stracone pół dnia. Oczekujemy, że ten punkt będzie działał sprawnie, jak i również obsługujący nas listonoszy. Dzisiaj właśnie zostaliśmy zapewnieni, że tak będzie i gorąco w to wierzę – mówi Paweł Nowak, radny osiedlowy Lipa Piotrowska.

Z różnych względów nie udało się szybciej uruchomić tej placówki. Mieliśmy pierwszą lokalizację na ul. Cynamonowej, później na ul. Pełczyńskiej, tam po prostu nie doszło do finalizacji. Dopiero właśnie tutaj na ul. Korzennej udało nam się zaplanować, uzyskać środki i uruchomić tę placówkę. Będzie ona świadczyła cały zakres usług pocztowych, ale dodatkowo także bankowych i ubezpieczeniowych oraz oczywiście handlowych. Będzie tutaj także funkcja odbioru w punkcie. Jest to bardzo pożądana funkcja, szczególnie dla osób, które kupują towary przez internet – mówi Danuta Bogusławska, dyrektor Regionu Sieci we Wrocławiu, Poczta Polska.

Chociaż walka o powstanie placówki trwała bardzo długo, mieszkańcy są zadowoleni, że udało im się dopiąć swego, a ich działania przyniosły skutek. Teraz wszyscy będą mogli korzystać z poczty na osiedlu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy