List przeciw zwolnieniom z WF

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Brak chęci do aktywności fizycznej to cały czas duży problem wśród młodzieży. Sprawy w swoje ręce postanowiły wziąć zawodniczki WKS Śląsk Wrocław.

Żeńska drużyna w szeregi Śląska Wrocław oficjalnie weszła w lipcu tego roku. Jest to pierwszy klub w ekstralidze kobiet, który swój męski zespół ma w Ekstraklasie. Zarówno trener, jak i zawodniczki mają nadzieję, że kobieca piłka nożna będzie stawać się w Polsce coraz popularniejsza. 

Bazujemy głównie na młodych zawodniczkach – są to licealistki i studentki. Licealistki ze szkoły SMS Junior Wrocław, z którą współpracujemy, studentki AWF między innymi. Te młode dziewczyny grają u nas w piłkę, starając się realizować swoje pasje, a my chcemy zagwarantować im jak najlepsze warunki – mówi Piotr Jagieła, trener.

Obecnie dziewczyny zajmują czwarte miejsce w Lidze, co jest dużym osiągnięciem. Nie zwalniają jednak tempa i poprzeczkę zawieszają sobie coraz wyżej. 

Piłka nożna kobieca w Polsce to ciężki kawałek chleba dla dziewczyn i myślę, że tutaj trzeba się ku nim skłonić, ku ich pasji i jak najbardziej im pomagać wsłuchiwać się w ich problemy i dzięki temu, że będą czuły zrozumienie, oddadzą serce na boisku, serce drużynie – mówi Piotr Jagieła, trener. 

Zamiłowanie do sportu i zdrowego stylu życia nie pozwoliło im także przejść obojętnie obok rosnącej liczby zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Właśnie to skłoniło je, aby rozesłać do wrocławskich szkół listy, które będą zachęcać młodzież do aktywności fizycznej. 

Problem robi się powoli globalny, bo dzieci nie chodzą na WF, wola wziąć telefon, tablet i tu się pojawia problem, dlatego my jako drużyna chcemy te dzieci zaprosić na treningi, zachęcić do chodzenia na WF, ale zachęcić też rodziców, żeby wysyłali dzieci na różne zajęcia sportowe, bo ta aktywność fizyczna jest potrzebna. To na pewno zaprocentuje później, a od małego trzeba dawać te dobre nawyki – mówi Joanna Wróblewska, zawodniczka WKS Śląsk Wrocław.

Sport pomaga na pewno dogadać się z innymi ludźmi i pracować w drużynie – podkreśla Aleksandra Żurek, zawodniczka WKS Śląsk Wrocław.

Myślę, że każde dziecko potrzebuje gdzieś tam troszkę się wybiegać, doświadczyć tej aktywności fizycznej. Ma to wpływ na pewno na koncentrację, na stres, po prostu na codzienność, na nasze funkcjonowanie – mówi Małgorzata Korda, zawodniczka WKS Śląsk Wrocław.

Żeńska drużyna WKS Śląsk Wrocław bez zastanowienia wymienia szereg zalet płynących z aktywności fizycznej. O miłości do sportu świadczy również stworzony przez zawodniczki list, mający zachęcić młodzież do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego i przypominający, że inwestycja w sport, to tak naprawdę inwestycja w zdrowe i długie życie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy