List w obronie dyrektora legnickiego teatru

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Krzysztof Mieszkowski napisał list otwarty do Cezarego Przybylskiego, który ogłosił zamiar powołania konkursu na dyrektora teatru w Legnicy. W liście, poseł zwraca uwagę, że decyzja marszałka to dowód na brak zrozumienia teatru. Dodaje, że to decyzja polityczna i ciąg dalszy wymiany elit. Przypomina również, że obecny dyrektor Jacek Głomb prowadzi instytucję od blisko 26 lat.

 Zamiar ogłoszenia konkursu wiąże się z ustawową koniecznością podania do wiadomości publicznej tej informacji. Ustawa wymaga ogłoszenia rok przed końcem kadencji obecnego dyrektora. Na co konkretnie zarząd województwa zwraca uwagę przy piastowaniu tego stanowiska, będzie wiadomo po rozpisaniu konkursu, a póki co decyzję o nie przedłużaniu kadencji Głombowi wyjaśnia tym, że tak się robi w innych instytucjach.

Krzysztof Mieszkowski jako były dyrektor Teatru Polskiego wskazuje na podobieństwo sytuacji. Kiedy sam stracił stanowisko, a na jego miejsce rozpisano konkurs. Zarząd województwa dolnośląskiego do listu posła odnosić się nie chce, a na rozpatrzenie wniosku o przedłużenie kadencji jest za późno bo decyzje zapadły.

Jak zarząd regionu ocenia 25 lat pracy dotychczasowego dyrektora?

Dlaczego zarząd województwa nie weźmie pod uwagę przedłużenie kadencji Jackowi Głombowi?

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy