– Co roku wysyłamy listy do przedsiębiorstw właśnie z prośbą o wsparcie tego funduszu. Tak naprawdę z całej Polski. Chodzi nam głównie o przedsiębiorstwa, które są związane z branżą IT, ale przede wszystkim skupiamy się na Wrocławiu – mówi Karina Skowrońska, koordynatorka Nocnego Listowania PWR.
– Przed pandemią to było koło 150 osób. Ubiegły rok był ciekawy, ponieważ było troszkę mniej osób, ale ludzie dużo pisali w domach, napisali więcej listów i też zauważyliśmy, że pojawiły nam się osoby, które nie przyszłyby późnym wieczorem na uczelnię. Pisali z nami profesorowie, pisali z nami prorektorzy, pisały osoby spoza uczelni, które się zaangażowały w tę akcję z różnych miejsc w Polsce – mówi Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocne Listowanie PWR.
Codziennie przez cały tydzień studenci będą się łączy za pomocą platformy, by wspólnie pisać listy. Co ważne, akcję tworzą studenci Politechniki Wrocławskiej, ale dołączyć może każdy. Wystarczy zapisać się przez stronę internetową. W zeszłym roku, choć listowanie przebiegało wirtualnie, pobito rekord i zebrano 23 150 złotych. A wszystko zaczęło się…
– W 2017 roku pojawił się pomysł stworzenia wydarzenia, podczas którego społeczność Politechniki Wrocławskiej pisałaby listy w szczytnym celu i podczas różnych rozmów na uczelni uznaliśmy, że nasi studenci z niepełnosprawnościami, którzy mają najwyższe wyniki w nauce, są bardzo dobrym celem do takich listów z prośbą o wsparcie, o darowiznę – podkreśla Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocne Listowanie PWR.
Sam fundusz stypendialny wystartował 15 lat temu, początkowo było to kilka stypendiów dla najwybitniejszych studentów. Obecnie Stowarzyszenie Absolwentów przyznaje około stu stypendiów.
– Serdecznie was zapraszam do tego, abyście wzięli udział. Naprawdę, to jest świetna akcja, super cel. Wystarczy tylko napisać list i jeżeli boicie się, czy nie umiecie pisać, wydaje wam się, że nie umiecie pisać listów, nie martwcie się, my wszystko wam damy łącznie z szablonem – mówi Karina Skowrońska, Koordynatorka Nocnego Listowania PWR.
– Napisz coś dobrego. Ostatnio mówimy o tym, że jest dużo złego słowa w internecie i na świecie. Chcemy pokazać tą akcją, że można coś dobrego napisać w szczytnym celu i do tego zachęcamy, żeby skupić się na tym, co można dobrego zrobić, o czym można dobrze pisać, rozmawiać i po to jest ta akcja i takie zachęcenie, żeby ogólnie w tę stronę iść w swoim życiu – mówi Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocne Listowanie PWR.
Akcja rozpocznie się 22 listopada i potrwa do 27.