Listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej. Kto startuje z Wrocławia?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Będziemy we wszystkich powiatach i we wszystkich miasteczkach na Dolnym Śląsku - mówił Grzegorz Schetyna, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu. W ramach paktu senackiego z okręgu wrocławskiego do Senatu wystartuje Barbara Zdrojewska. Listy do Sejmu otwierają obecni parlamentarzyści - prof. Alicja Chybicka, Małgorzata Tracz, Michał Jaros, Bogdan Zdrojewski (obecny senator) i Krzysztof Mieszkowski. W wyborach wystartują również działacze samorządowi i przedsiębiorcy.

  • – Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi o 4 lata doświadczeń, jesteśmy gotowi do tych wyborów. Czekaliśmy na to długie 4 lata, budowaliśmy relację, budowaliśmy nasz program, nasz polityczny pomysł na wyborcze zwycięstwo. To będzie trudna i twarda kampania, ale mamy dobrych kandydatów i kandydatki. Mamy ogromne przekonanie, że te wybory będą o wszystko – mówi Grzegorz Schetyna, poseł na Sejm RP, kandydat KO do Senatu RP. 

  • – To naprawdę jest bardzo mocna lista. Na niej znajdują się doświadczeni parlamentarzyści i samorządowcy, a także osoby, które dopiero debiutują w polityce, ale są znane ze swojej pracy społecznej. Mamy osoby, które sprawowały ważne funkcje państwowe i byli ministrami. Mamy także wieloletnich parlamentarzystów, ale przede wszystkim mamy tę piękną różnorodność na listach Koalicji Obywatelskiej: przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Zielonych, których ja także reprezentuję. Każdy z nas jest ekspertem w określonych tematach, ale to, co nas łączy, to kwestia tego by przywrócić w Polsce praworządność, by zawalczyć o prawa człowieka – mówi Małgorzata Tracz, posłanka na Sejm RP, kandydatka do Sejmu RP.

  • – Te wybory musimy wygrać i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby je wygrać, dla mojej szóstki wnucząt i dla mojej trójki dzieci, tak naprawdę. Bo chciałabym, żeby te wymienione osoby żyły w kraju demokratycznym, z trójpodziałem władzy, tam, gdzie jest sprawiedliwość – nie fikcyjna, tylko prawdziwa. Aby poprawiło się w ochronie zdrowia – mówi prof. Alicja Chybicka, senatorka RP, kandydatka do Sejmu RP. 

  • – Na naszych listach, w tym okręgu, akurat jest czternaście pań i czternastu panów. Natomiast na Dolnym Śląsku, na naszych listach, jest większa reprezentacja kobiet niż mężczyzn, i to jest zobowiązanie Donalda Tuska, które zostało zrealizowane również w naszym regionie. Ta lista jest bardzo różnorodna, jest wiele osób z różnych środowisk. Idziemy po to, żeby wygrać na Dolnym Śląsku i poprowadzić z tego Dolnego Śląska zwycięstwo w Polsce, w Polsce Koalicji Obywatelskiej, w Polsce, która jest uśmiechnięta, w Polsce, która ma być szczęśliwa, w Polsce, która szanuje słabszych, szanuje tych, którzy nie są szanowani dzisiaj  – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP, kandydat do Sejmu RP. 

Na liście Koalicji Obywatelskiej m. in. znalazła się Jolanta Niezgodzka, wrocławska radna z Nowej PL. 

  • – Przez ostatnie 5 lat mojej działalności jako radnej wielokrotnie zderzyłam się ze ścianą, a ta ściana była powodowana decyzjami rządzących. Mam dość życia w kraju, w którym są łamane prawa kobiet, w kraju który drenuje budżety samorządu i blokuje środki europejskie, które są tak ważne dla naszego regionu, dla Wrocławia. Mam dość życia w kraju, w którym jest nierzetelna edukacja, która wyklucza mniejszości i gdzie dzieli się Polaków i Polki na lepszych i gorszych. Dlatego zdecydowałam się na start w tych najbliższych wyborach – mówi Jolanta Niezgodzka, radna rady miejskiej Wrocławia, kandydatka do Sejmu RP.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy