Lokalna energia na Ołtaszynie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Centrum Aktywności Lokalnej na Ołtaszynie to miejsce, które łączy najstarszych i najmłodszych mieszkańców, oferując im niebanalną ofertę kulturalną.

CAL to jest taki ośrodek kultury oparty na teatrze, ale nie tylko, ośrodek, który oferuje różne aktywności i stara się zaspokajać potrzeby mieszkańców Ołtaszyna i okolic, bo to jedyny taki ośrodek w okolicy – mówi Bogdan Michalewski, dyrektor artystyczny CAL na Ołtaszynie.

Centrum Aktywności Lokalnej zrzesza wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Zaczyna od tych najmłodszych.

Zajęcia dla dzieciaczków są właściwie od zera. Działam na Ołtaszynie i w kilku innych lokalizacjach w ośrodkach kultury i nie tylko. Są działania tu sensoryczne, muzyczne, ruchowe, pobudzające. Co tydzień robimy coś innego. Dzisiaj na przykład było malowanie farbami jogurtowymi, bezpiecznymi dla dzieci, w zeszłym tygodniu robiliśmy kolorowy ryż, instrumenty, zagadnienie czasu, więc co tydzień dzieje się coś innego i co tydzień mamy inne działania kreatywne – mówi Dorota Kapera-Zwolińska, inicjatorka „Bawim, bawim”.

Dorośli wrocławianie również znajdą ciekawą ofertę kulturalną i wiele pomysłów na spędzenie wolnego czasu w dobrym towarzystwie.

Grupa jest przeszło stuosobowa. Taki prężny człon to 30-40 osób. Są ludzie 60-letni, 70-letni i nawet 90-letni, więc przekrój wiekowy to prawie 25 lat. Chodzimy na spektakle, wychodzimy na koncerty, jeździmy na wycieczki, działa tu nawet koło plastyczne. Może nie są to wielkie grupy, ale istotne jest to, że są chętni – mówi Marta Staszak, przewodnicząca Koła Seniorów.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy