Lokalne Centrum Wsparcia Mieszkańców w Jelczu-Laskowicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice uruchomił Lokalne Centrum Wsparcia Mieszkańców, które mieści się w Centrum Sportu i Rekreacji. W ramach programu między innymi zostały dowiezione osoby starsze i z niepełnosprawności do punktów szczepień. Co ważne centrum nadal działa na terenie gminy.

Założeniem programu była pomoc mieszkańcom w codziennych czynnościach podczas odbywania kwarantanny takich, jak robienie zakupów, wyprowadzanie psów czy dowóz osób starszych lub niepełnosprawnych do punktów szczepień.

– Na szczęście ta fala zachorowań jest coraz mniejsza, ale jest to sytuacja aktualna i jeżeli ktoś będzie potrzebował skontaktować się z centrum, które mieści się w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, to jak najbardziej jest taka możliwość – mówi Bogdan Szczęśniak, burmistrz miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

Gmina chętnie włącza się w różnorodne akcje społeczne i charytatywne. W Centrum Sportu i Rekreacji powstała lodówka społeczna, która codziennie jest pełna.

– Postanowiliśmy wyjść naprzeciw lokalnym przedsiębiorcom i zaproponować im współpracę, że jeżeli mają żywność przed końcem ważności, to żeby nam ją przekazywali. Tak to wypracowaliśmy, że codziennie odbieramy 2-3 kartony żywności ze sklepów i od lokalnych przedsiębiorców. Ta lodówka nigdy nie będzie pusta – mówi Błażej Telążka, dział promocji miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

– Zawsze warto pomagać, może my kiedyś będziemy potrzebować pomocy, więc nigdy nie wiadomo. W poniedziałek i piątek pakujemy warzywa i owoce, przyjeżdża Błażej, a czasami się zdarza, że sami dowozimy żywność do lodówki – mówi Jarosław Marciniak, lokalny przedsiębiorca.

W Jelczu-Laskowicach ruszy także program „Kupuj lokalnie”, który powstaje dzięki naszemu stowarzyszeniu Inicjatywa 2.0.

– Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców do wsparcia lokalnych przedsiębiorców, handlowców, usługodawców, a także tych osób, które płacą podatki, bo to za te pieniądze rozwija się nasza gmina. Wbrew pozorom nasze codzienne małe wybory mają wpływ na lokalne biznesy, szczególnie teraz w trudnych czasach pandemii – mówi Karolina Kolado, radna miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy