Lokalne inicjatywy na Maślicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Organizacje pozarządowe działające na Maślicach otwierają się na mieszkańców i liczą na stworzenie lokalnej społeczności. Wśród aktywności każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na Maślicach działają trzy organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Kolektyw Pomysłów, Wrock and Roll i Klub Sportowy Maślice Wrocław. Każda z nich kieruje swoje działania do mieszkańców osiedla. Dzięki temu mogą się zintegrować, ale także znaleźć nowy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Takim naszym głównym celem, który sobie postawiliśmy jest integracja mieszkańców, więc proponujemy im różnego rodzaju imprezy kulturalne. Jest taka stała grupka mieszkańców, którzy są zainteresowani tym, co robimy. Biorą aktywny udział, w tym, co robimy. Proponują też akcje, które można wykonać wspólnie – mówi Dorota Cierniak ze Stowarzyszenia Kolektyw Pomysłów.

Stowarzyszenie Kolektyw Pomysłów wydaje także informator maślicki, w którym zawarte są najważniejsze informacje dotyczącego osiedla. Mieszkańcy również mogą go tworzyć. To jednak nie koniec propozycji.

W najbliższym czasie planujemy dwie większe imprezy. Razem z rolkowcami planujemy Rowerową Grę Terenową, a tydzień później Maślicki Stand-Up – dodaje Dorota Cierniak ze Stowarzyszenia Kolektyw Pomysłów.

Na Maślicach działa także Stowarzyszenie Wrock and Roll, które uczy jeździć na rolkach. Bezpłatne zajęcia skierowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Cieszą się sporym zainteresowaniem, bowiem na lekcje przychodzi nawet blisko sto osób. Zajęcia odbywają się na terenie Stadionu Wrocław.

Cel jest taki, żeby tych ludzi i dzieci wyciągnąć z domu. Żeby wyciągnąć ich z domu i przekazać im to, co umiemy. Żeby nauczyć ich jeździć na rolkach i zbudować lokalną społeczność rolkową. Zwłaszcza, że na Maślicach są tereny, gdzie można się wyżyć rolkarsko – wyjaśnia Grzegorz Lange z Wrock and Roll.

Inną możliwość spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców osiedla chciałby stworzyć Klub Sportowy Manex Maślice Wrocław, który w tym sezonie rozpocznie zmagania w B-klasie. Zespół składa się z zawodników z osiedla, którzy grę pod blokiem postanowili zamienić na duże boisko.

– Chcemy, żeby dookoła tych meczów coś się działo, żeby zorganizować atrakcje dla kibiców, poczęstunek. Zostaliśmy zainspirowani klubem z sąsiednich Żernik, który gra dosyć wysoko obecnie i tam na mecze przychodzi naprawdę całe osiedle. W coś takiego mierzymy tak naprawdę – wyjaśnia Bartosz Żak z Klubu Sportowego Maślice Wrocław.

Na Maślice wprowadza się dużo rodzin, więc stowarzyszeniom zależy, żeby nowi mieszkańcy aktywnie włączali się w życie osiedla. Najbliższą okazję będą mieli w sobotę 29 sierpnia, na kiedy to zaplanowano Rowerową Grę Terenową. Może to być okazja, żeby jeszcze lepiej poznać sąsiadów i okolicę.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy