Lotnisko Wrocław. Co się zmieni? Nowy rozkład

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z powodu pandemii koronawirusa coraz mniej osób lata. Lotniska w całej Polsce świecą pustkami. Mimo tego wrocławski port lotniczy wprowadza nowy rozkład lotów jesienno-zimowy.

– Nie wiem, czy jest bezpiecznie, czy nie mój brat musi przylecieć nie widziałam go 10 lat. Uważam, że jest bezpiecznie, jeżeli stosujemy się do zasad sanitarnych – mówią mieszkańcy Wrocławia

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przeprowadziła ostatnio badania dotyczące bezpieczeństwa podczas lotu.

– W okresie ostatnich kilku miesięcy odbyło się na świecie 1 200 000 000 lotów i stwierdzono tylko 40 przypadków zakażeń koronawirusem podczas tych podróży – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Z tego wynika, że latanie jest bezpieczne. Należy jednak przestrzegać wszystkich zasad zakrywać nos i usta, na terenie lotniska również jest mierzona temperatura. Teraz na wrocławskim lotnisku rozpoczął się nowy sezon jesienno-zimowy.

– Jest to oferta dla osób, które wylatują do pracy za granicę. Loty są dostępne na przykład do Wielkiej Brytanii, Irlandii, żeby gdzieś dotrzeć szybciej – dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Ale także w ofercie znajdują się loty wypoczynkowe na przykład na Sycylię, czy do Turcji. W wielu popularnych krajach wprowadzono jednak obowiązkową kwarantannę dla Polaków, jak między innymi w Wielkiej Brytanii, gdzie będą musieli poddać się 14-dniowej izolacji.

– Kwarantanna w Wielkiej Brytanii doprowadziła do tego, że teraz w samolocie w tym kierunku leci 50-60 osób, a wcześniej tych pasażerów było 120-150 – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Międzynarodowe zrzeszenie IATA szacuje, że linie lotnicze w 2020 roku osiągną straty w wysokości około 314 miliardów dolarów.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy