LSSE: w szkołach regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biznes ściśle współpracuje z edukacją. Nie inaczej jest w Legnicy, gdzie rusza akcja „Rośnij razem z nami” zainicjowana przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej fundację.

Nasadzone zostanie kilka tysięcy drzew. Oprócz sadzenia roślin, w szkołach partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego przewidziano prelekcje ekologii dla uczniów. 

  • To będzie przyszłość Polski. Tak, jak przygotowujemy najpierw uczniów w przedszkolu, później w szkole podstawowej, w średniej, a w końcu na uczelni wyższej, tak oni będą kreowali życie gospodarcze naszego regionu i Polski. Ten pomysł na działania ekologiczne, on już trwa od lat, bo mocno dbamy o te nowe rozwiązania. Zaczynamy dzisiaj od 10 szkół, ale tutaj chciałem uspokoić, każdy partner, który jest w Dolnośląskim Klastrze Edukacyjnym i zwróci się do nas, że chce takie nasadzenia, chce takie drzewa, na pewno je otrzyma – mówi Przemysław Bożek, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  • My przystąpiliśmy do Klastra już kilkanaście lat temu, właściwie na samym początku. Natomiast takie bardziej nasilone działania prowadzimy od dwóch lat. Myślę, że dla biznesu korzyści są dużo większe, ponieważ tam młodzież dobrze przygotowana, dobrze wykształcona, która ma kontakt z zakładami bezpośrednio, będzie później lepiej po prostu przygotowana. Wejdzie w ten rynek pracy z odpowiednim przygotowaniem, nie tylko teoretycznym, na czym oczywiście skupiamy się w szkole, ale przede wszystkim właśnie praktycznym, które pozyskują bezpośrednio w zakładach pracy, a w tym właśnie pośredniczy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poprzez Klaster Edukacyjny – dodaje Piotr Machoń, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy