Lwówek Śląski: nowe przedszkole będzie komfortem nie tylko dla nauczycieli, ale i dla uczniów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Lwówku Śląskim trwają prace budowlane. Powstanie tutaj nowe przedszkole wraz z Klubem Malucha. Teraz dzieci nie tylko będą miały bezpieczną placówkę, ale również bardzo komfortową.

– Mimo tego, że mamy okres zimowy, za oknem wielki mróz, to trwają u nas prace. Bardzo ważne prace, ponieważ budujemy przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 1. To przedszkole ma za zadanie przejąć dzieci z przedszkola, które aktualnie u nas działa. Niestety w budynku gdzie ono się znajduje, te dzieci nie mogą dłużej już tam przebywać — mówi Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

– Znajdujemy się u zbiegu ulic Jana Pawła II i Kościuszki w Lwówku Śląskim na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Pomimo tego, że jest styczeń, jest dzisiaj bardzo mroźno. Jak państwo mogą usłyszeć, trwają prace budowlane przy budowie przedszkola wraz z Klubem Malucha na 135 dzieci. To właśnie tutaj, w tym miejscu będą już wkrótce otwarte trzy oddziały przedszkolne na 25 dzieci i dwa oddziały żłobkowe na dzieci 60, czyli razem na 135 dzieci — mówi Lesław Krokosz, zastępca burmistrza miasta i gminy Lwówek Śląski.

– Przedszkole, które budujemy, było naszym wyzwaniem i takim zadaniem najważniejszym. Najważniejsze było pozyskać pieniądze i udało nam się pozyskać z Polskiego Ładu prawie 1,5 miliona złotych. Cała inwestycja to koszt 19 milionów, więc musimy mieć swoje środki — mówi Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

Prace mają zakończyć się w grudniu 2024 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy