Lwówek Śląski: seniorzy spełniają teatralnie marzenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W każdą środę w Lwóweckim Domu Kultury odbywają się zajęcia teatralne dla seniorów. Grupa Teatralna Pasja Nowa wystawiła spektakl, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W związku z tym obiecali powtórkę.

– W 2022 roku był taki pomysł utworzenia w LOK klubu „Senior z Pasją”. Najpierw były zajęcia „Zdrowy kręgosłup”, a później pan dyrektor zaproponował nam warsztaty teatralne z panią Niną Malinowską. Cieszymy się, bo to duża radość, duża satysfakcja — mówi Teresa Iwankiewicz, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

– Pomysł się narodził w trakcie warsztatów. Najpierw zaczynaliśmy taką pracę typowo teatralną, natomiast ja też podchodziłam do tego w trochę inny sposób, tzn. nie skupiałam się tylko na takim warsztacie typowo aktorsko-teatralnym, ale też na takim rozwojowym, czyli takim, który pomaga otworzyć też dane osoby na to, żeby chciały lepiej poznać siebie — mówi Nina Malinowska — Dziewięcka, instruktorka teatralna.

– Przez przypadek na Facebooku dowiedziałam się, że będą zajęcia teatralne. Biegiem zapisałam się do klubu, bo nie wyobrażałam sobie, żeby nie być na tych zajęciach. Jest to takie półtorej godziny dla mnie. Zamykam za sobą wszystkie drzwi, wyłączam telefon i idę się bawić. Idę poruszać swoje szare komórki, obudzić je i idę się cieszyć, bo są to super zajęcia — mówi Bożena Leszczyńska, emerytka, uczestniczka warsztatów teatralnych.

– Powierzono mi funkcję, żebym zaśpiewała wiersz Tadeusza Sierosławskiego. To był tytuł „Wieczór we Lwówku Śląskim” – mówi Danuta Kopeć, emerytka, uczestniczka warsztatów teatralnych.

– Z wielką przyjemnością przychodzę na zajęcia teatralne, które bardzo nas rozwijają. To jest prawda. A największą obawą było to, czy zdołam się nauczyć tyle tekstu, bo tekstu mieliśmy bardzo dużo, więc te zajęcia właśnie też uruchamiają nasze szare komórki i poprawiają pamięć, co jest istotne w naszym wieku — mówi Stanisława Kochanowska, emerytka, uczestniczka warsztatów teatralnych.

Zajęcia prowadzone są w Lwóweckim Domu Kultury.

– Dość przypadkowo, bo potrzebne były jakieś notatki, i żeby kimś można było się opiekować. Zainspirowali mnie tam w klubie seniora do napisania czegoś na temat kobiet, bo to było akurat taka okazja. Zgodziłem się i tak poszło — mówi Stanisław Sawośko, emeryt, uczestniczka warsztatów teatralnych.

– Każda z tych osób fantastycznie odnajduje się na scenie, ale każda z nich ma trochę inne umiejętności, które poprowadzone po prostu rozkwitają — mówi Nina Malinowska — Dziewięcka, instruktorka teatralna.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy