Lwówek Śląski: teraz dzieci mogą bezpiecznie iść do szkoły

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bezpieczna droga do szkoły to coś, o czym myślą rodzice przy wyborze odpowiedniej szkoły dla swojej pociechy. Teraz mogą być spokojni, ponieważ jest to możliwe, dzięki modernizacji drogi na ulicy Kościuszki i Jana Pawła w Lwówku Śląskim.


Jedne z ważniejszych inwestycji, jakie realizujemy w naszej gminie, to są drogi. Drogi, na które ciągle brakuje nam środków. Tak naprawdę od 2018 roku, nasza gmina, mimo dlatego, że składała różne wnioski na różne drogi, do różnych programów, nie otrzymaliśmy ani złotówki. Posiłkujemy się naszymi środkami z budżetu, ale to zawsze jest mało. W końcu, w 2023 roku udało nam się pozyskać środki z Polskiego Ładu i realizujemy bardzo ważne zadanie -mówi Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

W ramach tego zadania o wartości 5,5 mln zł, z czego dofinansowanie o wartości 4,7 mln zł z Polskiego Ładu dokonano przebudowy ulicy Kościuszki i ulicy Jana Pawła, przy czym przebudowano również odcinek przy Szkole Podstawowej nr 1. Obecnie autobusy podjeżdżające pod szkołę, podjeżdżają pod wejście główne, dzieci wysiadają. Autobus na rondzie nawraca i przejeżdża drugim pasem ruchu, wjeżdża w ulicę Kościuszki i wyjeżdża dalej na miasto. Jest to bardzo duże ułatwienie dla dzieci, ponieważ wcześniej dzieci były zmuszone wsiadać z autobusu w innym miejscu bardzo niedogodnym –mówi Lesław Krokosz, zastępca burmistrza miasta i gminy Lwówek Śląski.

Droga prowadzi do szkoły podstawowej, stadionu i osiedla. Brakowało tam miejsc parkingowych i bezpiecznego miejsca dla dzieci, aby mogły wysiąść z autobusu.

Ta inwestycja właśnie jest zakończona. Droga jest przepiękna, wpisuje się pięknie w tę przestrzeń. Przy okazji jeszcze muszę powiedzieć, że droga ta będzie prowadzić również do nowego przedszkola, które właśnie obok tam budujemy, więc powstaje piękne centrum, bo też jeszcze otrzymaliśmy środki około 8 mln na budowę czy przebudowę stadionu, który tam się znajduje, więc wszystko razem stworzy to cudowne miejsce oświatowe, kulturalne, rekreacyjne i sportowe -mówi Mariola Szczęsna, burmistrz miasta i gminy Lwówek Śląski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy